TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

A co sadzicie o zaślepianie zaworu EGR ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline barf

A co sadzicie o zaślepianie zaworu EGR ?
« dnia: 30 Grudnia, 2009, 11:17:50 »
JAK w temacie.



Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: A co sadzicie o zaślepianie zaworu EGR ?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudnia, 2009, 11:30:29 »
ja zaślepiłem w AFNie u siebie i u siostry tez w 110tce w audi.
Jakies 80000 km tak zrobiłem i poprostu silnik odczuwalnie lepiej chodzi..szczególnie jak zawór sie nie domykał to poczujesz różnice.
Należy jednak pamietać o NOXach i to zaślepienie EGRa nie sprzyja zdrowiu..
Ja jedyny problem miałem że w miejscu wstawienia blachy miałem delikatny wyciek oleju bo uszczelka była tylko z jednej strony. ale tak to ok.
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: A co sadzicie o zaślepianie zaworu EGR ?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia, 2009, 13:20:49 »
No właśnie - te "NOX`y"...
Kusi to kusi... ale czy chcemy za kilka lat oglądać nasze dzieci z kwadratowymi główkami ??
Skład spalin z zimnego diesla, takiego pozbawionego kata oraz z zaślepionym EGR`em to jedna wielka toksyczna bomba. 2 głębsze "hausty" tego (prosto z rury) i "dębowy peżot" w ciągu tygodnia gwarantowany...
Odradzam zaślepianie tego bo na prawdę sami sobie szkodzimy...

Odp: A co sadzicie o zaślepianie zaworu EGR ?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Stycznia, 2010, 11:47:31 »
popieram  sam  mialem  walniety  lacznik  na wydechu i  wszystko  szlo  do  kabiny  zamiast  w  uklad  ...jak  ktos  nie  wierzy  jak  to szczypie  w  oczy  nie  mowiac juz  o  oddychaniu  to  niech  sprobuje:) bez  uchylonych  okien  na  postoju  nie  dalo  sie  usiedziec..lepiej  zainwestowac  w  konkretny  tuning  niz  kombinowac z  agr  nieznaczna  poprawa  ale  jakim  kosztem,...pozdrawiam:)

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: A co sadzicie o zaślepianie zaworu EGR ?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Stycznia, 2010, 21:24:02 »
a co ma EGR do nieszczelnego wydechu??a w twoim przypadku jeszcze niezbyt szczelnej kabiny...
TDI z zaślepionym EGRem wydala znacznie mniej NOXów  i innego świństwa niż większość diesli z przed +- 95 roku ubiegłego wieku.
Tak nawiasem mówiąc ciekawe jak węglowodory w spalinach przy niepoprawnie działającym układzie recyrkulacji spalin wpływają na zdrowie, organizmy żywe, dziure ozonową i takie tam ???
Wiec jak masz EGR który dobrze działa to nie grzebaj przy nim, bo i tak nie poczujesz różnicy ale jak nawala to albo to napraw albo go zaślep - przynajmniej zaoszczedzisz nerwów.
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Odp: A co sadzicie o zaślepianie zaworu EGR ?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Stycznia, 2010, 21:47:59 »
"a w twoim przypadku jeszcze niezbyt szczelnej kabiny"  
 ...kabine  mozesz  miec  nawet  hermetyczna  ale jak  masz  pelno  spalin  w  komorze  silnikowej  i  nie  zainwestujesz w  filtr  weglowy  to  i  tak  przy  wlaczonym  nadmuchu  masz  to  wszystko  w  kabinie ..a  egr.. fakt  nie  ma  nic  do  wydechu  bo  nie  o  to  mi  chodzilo ;D.a nawiasem  mowiac  jezeli  tak  bardzo  jest  niepotrzebny  ten  egr, i  nic  nie  daje jezeli  chodzi  o  ekologie,  to  po  co jest montowany?
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia, 2010, 22:01:27 wysłana przez olo tdi AHF 140km »

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: A co sadzicie o zaślepianie zaworu EGR ?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Stycznia, 2010, 22:19:27 »
oczywiście że daje..skutkiem wprowadzenia spalin do komory spalania jest obniżenie temepratury spalania.  a wysoka temperatura spalania wpływa na tworzenie się głównie tlenków azotu a co za tym idzie związków silnie toksycznych i rakotwórczych. działanie EGR ogranicza również ilość tlenków węgla i węglowodorów więc wszystkiego czego niechcemy wdychać. Wszysto jest super ale tylko do czasu kiedy zawór EGR działa prawidłowo.
To samo sie tyczy wszystkich dodaktowych nowinek technicznych które w skąplikowany sposób próbują dostosować parametry spalin do norm Euro.
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Odp: A co sadzicie o zaślepianie zaworu EGR ?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Stycznia, 2010, 22:38:55 »
i  o  to  wlasnie mi  chodzilo  :D  fakt  jezeli  nie  dziala  juz  w  100%  to  po  co  ma  mulic  silnik ,ale  jezeli  ktos  zaslepia sprawny  egr tylko  po  to  zeby  zyskac  na  mocy ..jest  co  najmniej  nieekologiczne ;D