TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Dym z przodu samochodu.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sproqet

  • *
  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Dym z przodu samochodu.
« dnia: 11 Stycznia, 2010, 16:40:46 »
Jak temperatura spada poniżej 3-5 stopni, spod auta z przodu zaczyna wydobywać się śmierdzący dym - taki srebrno-biały, i jak jest włączony zwykły nawiew  to czuć dym w kabinie. Auto  ma 1,5 roku. Czasami jest tego dymu więcej czasami mniej. W instrukcji obsługi napisane jest ze może się tak dziać.To jest ponoć jakieś urządzenie, które wstępnie podgrzewa silnik - tak mi powiedzieli w serwisie. Czy ktoś mi może opisać skąd ten dym się bierze? Czy to jest trujące?
Jak można wyeliminować ten dym?

Auto to VW Touran 1,9 66kW


---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Stycznia, 2010, 17:12:34 »
sprawdz webasto,byc moze swieca sie zjarala ;)

Offline Sproqet

  • *
  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Stycznia, 2010, 18:23:11 »
sprawdz webasto,byc moze swieca sie zjarala ;)
A jak to sprawdzić?
A co jeżeli nie to? Tak jak pisałem, w serwisie mówili ze to jakieś urządzenie, które podgrzewa silnik?
---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------

Offline szwajcar

  • ***
  • 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • vw sharan 1z
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Stycznia, 2010, 20:15:15 »
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic966656.html  ;)
Najlepiej do serwisu zajmującym się webasto,parę setek to kosztuje...

Offline Sproqet

  • *
  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Stycznia, 2010, 20:35:29 »
Auto jest na gwarancji. Kiedyś tak dymiło ze myślalem ze się pale :) Wezwałem lawetę, scholowali mnie do serwisu, a tam Pan powiedział ze tak bywa :) Na moją prośbę zrobili testy pod komputerem i ponoć wszystko działa ok. Co wiec poradzi gościu od webasto skoro w ASO nic nie znaleźli?
---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Stycznia, 2010, 20:41:04 »
tak jak autor pisze tam nie ma webasto. w nowym passacie widzialem taka puszke ma dogrzewac silnik , w niektorych autach mozna to samemu dodatkowo se wlaczac (np. toyota), ale nie widzialem zeb sie z tego dymilo. to jest zamkniete ustrojstwo i nie powino nic sie dymic moze jakis waz spadl od spalin albo cos paruje bo jest nieszczelne??czym to dokladnie czuc? spalinami? czy cos innego
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Sproqet

  • *
  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Stycznia, 2010, 21:28:34 »
"Fachowcy" mówią, że na ten element kapie od czasu do czasu olej i po rozgrzaniu się paruje. Ile w tym prawdy? Nie wiem....
---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Stycznia, 2010, 17:29:41 »
no raczej glupia teoria.
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Sproqet

  • *
  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Stycznia, 2010, 10:36:38 »
no raczej glupia teoria.

Dlaczego tak uważasz?
Pan w serwisie powiedział mi ze to norma i auto może tak dymić.
Wczoraj przeprowadziłem jeszcze jeden test. Czasami jestem zmuszony przejechać 10km i zanim auto się rozgrzeje do 90 stopni zgasić silnik. I zauważyłem, że jak auto jest nie rozgrzane a ja gaszę i zapalam po przejechaniu kawałka drogi, to wtedy kopci. Natomiast jak nie gaszę silnika (bo ktoś może zostać na chwilę w aucie) to nie dymi.
Czy to znaczy ze diesle nie lubią jak się je gasi i zapala w krótkich odcinkach czasu?
---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Stycznia, 2010, 15:29:06 »
raczej zaden samochod nie lubi gaszenia i odpalania co chwile. jest taka regula ze nie powinno sie gasic niedogrzanego silnika. a co do tej glupiej teori, to co to za wytlumaczenie ze kapie olej, a skad on sie tam bierze? jakim prawem? wg mnie ( nie mam pewnosci) jest to uklad podgrzewajacy plyn chlodniczy i jesli mam racje to nie powinien znajdowac sie tam olej ( plyn podgrzewaja chyba spaliny) a jak wiemy w spalinach nie powinien znajdowac sie olej.  nie wiem moze piszemy o czyms innym ja przygladalem sie temu w passacie znajdowalo sie to z przodu pojazdy za lewym swiatlem patrzac od przodu. taka puszka podobna do webasto dochodzilo tam kilka przewodow ale ciasno bylo i za bardzo nie  bylo nic widac.
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Sproqet

  • *
  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Stycznia, 2010, 12:50:44 »
niestety ja nie powiem ci ze masz racje bo na samochodach znam się jak na literaturze wczesnego renesansu w Mongolii.

---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------

Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Stycznia, 2010, 12:57:59 »
Masz webasto, które dogrzewa mały obieg, sprawa jest prosta. Jeżeli gasisz auto jak webasto pracuje i potem jes odpalasz i zadymia to poprostu dopala się paliwo na palniku, które było podawane jak gasiłeś wóz( prostym językiem mówiąc zalane webasto i sie dopala ). Nie ma z tym żadnej paniki, jest to zupełnie normalny objaw.

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Dym z przodu samochodu.
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Stycznia, 2010, 14:29:05 »
Tourany sa wyposazenie w dogrzewanie dodatkowe a nie postojowe. Pracuje tylko przy klimatroniku w polozeniu AUTO i na odpalonym silniku. Rura wydechowa jest wyprowadzona w okolice prawego progu.
Skoro dymi sie z pod maski moze byc tak ze silnik poci sie olejem ktory spada na wydech i paruje.
Moze tez byc nieszczelna rura wydechowa od webasto.
TAK BYC NIE POWINNO !!!!
By sprawdzic czy to jest webasto czy nie proponuje jezdzic z wlaczonym ECON na klimatroniku. Bedzie dluzej sie nagrzewac ale tez nie powinno smierdziec i dymic. Jesli nadal beda dziwne objawy to nie bedzie mialo zwiazku z webasto
Wiem bo mam takie ustojstwo.
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk