TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

A4 B7 jaki silnik?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

A4 B7 jaki silnik?
« dnia: 29 Stycznia, 2010, 15:52:56 »
witam. poszukuje porady jaki najlepiej wybrać silnik diesla doA4B7 AVANT. myslałem o 2,0 ale tu strasza awariami(głowice i nieszczesny imbus) dodam jeszcze że chciałbym automat(słysze że tylko nie multi).doradżcie. pozdrawiam.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: A4 B7 jaki silnik?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Stycznia, 2010, 18:12:33 »
No z tego co napisałeś niejako sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie. Najlepiej w ogóle auto innej marki ;)
A tak poważnie to nie ma na to reguły:
jak kupisz od kata - będziesz płakał
jak kupisz feralny - będziesz płakał
jak kupisz zjeżdżony - też będziesz płakał...
Dzisiaj zakup auta (nawet fabrycznej nówki w salonie) to loteria.
Osobiście uważam że ostatnie dobre A4 Avant było ze 110-konnym motorem na VP z lat 2001-2002.

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: A4 B7 jaki silnik?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Stycznia, 2010, 21:19:54 »
A ja uważam że AWX czy AVB biją taką 110tke na głowe ,wprawdzie palą nieco więcej ale to znacznie mocniejsze i przyjemniejsze w użytkowaniu jednostki, taką  nie zajechaną 130skte brałbym bez zastanowienia
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Odp: A4 B7 jaki silnik?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Stycznia, 2010, 23:16:50 »
jezeli  chodzi  o  skrzynie  to  tylko  nie  multi  w  tej  budzie  wychodzily  juz s-tronic skrzynia  praktycznie  taka  sama jak dsg  dwusprzeglowa  tylko  tyle  ze  ma 7 do  przodu .poki  co  nikt  nagminnie  nie  biadolil  zbytnio  nad  awaryjnoscia  tego  rodzaju  skrzyn. zreszta  byl  gdzies  podany  link  na  naszym  forum  juz  nie  pamietam  gdzie na  stronke  tylko  o  eksploatacji   automatow .sa  tam  skrzetnie  podane  wszystkie  wady  i  zalety  wiekszosci  automatow ,parametry  itd.  i  w  rubryce  o  najbardziej  awaryjnych  jest  wlasnie  multi  na  pierwszym  miejscu.(nie czytac  ze  zla    wrecz  przeciwnie  co  do  jazdy  wlasnie  jedna  z  lepszych ,ale  podane  jest  ze  wieksza  polowa  pada juz  po  pierwszych  100tys . zaczyna  sie  od jakis  bledow  niby  niegroznych..) a  jezeli  chodzi  o  motor  to   1.9,moze  i  slaba  bo  seria  w  niej  to  tylko 105km na pd, ale  po  lekkim  sofcie  jezdzi tak  samo  jak  nie  lepiej od  2.0 tdi a  napewno  juz  dluzej  pojezdzi  i  mniej  awaryjnie.

Odp: A4 B7 jaki silnik?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Stycznia, 2010, 06:09:27 »
dzieki za zaineresowanie tematem. silniki o których piszesz są dobre,ale montowane były we wcześniejszych rocznikach-a ja myślę o aucie w przedziale 06-07r.i tam w większości są 2,0. może w śród tych dwulitrówek są lepsze i gorsze-podobno BRE jest całkiem przyzwoita.
zaciekawił mnie wątek o skrzyni s-tronik tej podbnej do dsg.nigdy nie słyszałem nic o tej skrzyni-myślałem,ze Audi miało tiptronika i następnie multitronika.czys-tronik to coś posredniego i jak ją rozróżnić ze zdjęć umieszczanych w necie.

Odp: A4 B7 jaki silnik?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Stycznia, 2010, 18:20:50 »
te  silniki  sa  jeszcze nadal  montowane  ale  fakt  juz  od  nich  odchodza  bo  trzeba  jakos  w koncu  pozbyc  sie   tych  2.0tdi  :D  s-tronic to  nie  jest  nic  posredniego  bo  wlasciwie  nie  jest  ona  automatyczna  skrzynia  w  100% to  sa  dwie  skrzynie  w  jednej , jedna  zapina  parzyste  biegi  a  duga  ma  juz  przygotowany  kolejny  nieparzysty  w  ten  sposob  jest  o  wiele  szybsza  od  skrzyn automatycznych.mozesz  wpisac  sobie  w  jakiej  kolwiek wyszukiwarce   dsg i  napewno  znajdziesz  wiele  info  w  temacie.od  multitronica  w  wygladzie  na  foto  rozni  sie  znacznie  ale  musisz  sobie  wyszukac  w  ogloszeniu  obie  wersje  i  samemu  zauwazysz  roznice  bo  nie  bardzo  wiem  jak  ci  to  opisac.
« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia, 2010, 18:45:19 wysłana przez olo tdi AHF 140km »

Odp: A4 B7 jaki silnik?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Stycznia, 2010, 13:09:41 »
myślałem że DSG montowane jest tylko w VW. słyszałem o tej skrzyni wiele dobrego,ale nie słyszałem by była montowana w AUDI.

Odp: A4 B7 jaki silnik?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Stycznia, 2010, 17:48:06 »
nie  napisalem  ze  byla  montowana  w  audi tylko  ze bardzo  podobne  sa  do  siebie . budowa  i  zasada  dzialania    roznia  sie  praktycznie  nazwa  i  iloscia  przelozen...prosze  czytac  wyzej  poprzednie  posty..ale  zaraz  przepraszam  i  owszem  byly  montowane  w  audi  dsg  chociaz  by   w  a3 z  silnikiem  1,9 tdi  i  to  juz  w  2006 roku .w  a4 nie jestem  tego  pewien  bo  jeszczse  takowej  wersji  nie  spotkalem  ale  w  a3  widzialem  juz  kilka.