TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Nissan Note z dieslem

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DieselFan

• **
  • 92
  • got milf?
Nissan Note z dieslem
« dnia: 28 Styczeń, 2010, 15:32:50 »
witam

czy ktoś tutaj jeździ Nissanem Note z silnikiem dCi? jeśli tak,to niech sie podzieli wrażeniami :)

zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy mi go poradzicie czy odradzicie...

z góry dzięki!

got milf?

Offline Piasek

• 1 480
Odp: Nissan Note z dieslem
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń, 2010, 15:57:09 »
Od ognia, wojny i silników DCI (z przeszłością) !!
DCI w grę wchodzi tylko fabrycznie nowy i od razu interwał wymiany oleju co 10 tyś km. Wtedy jest szansa że przeleci to 200-300 tyś km. 99% tego co jest oferowane na naszym rynku wtórnym to auta sprowadzone na awarię silnika (zarypany wał przez zarypane panewki, krytycznie - korba wywalona bokiem)
Także z dala, z dala od używanych DCI.

Offline promax

• 584
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń, 2010, 22:00:13 »
1,9 może i jeszcze póki nie mają przelatane sporo jakoś jeżdzą ale 1,5 DCi toszto jakaś puszka pandory w nowym wcieleniu ,beznadziejny układ wtryskowy dobije każdego optymiste sprzętów made by Renaut
Szukaj lepszego producenta diesli niżeli Renaut i dziękuj Bogu żeś zapytał o zdanie zanim kupiłeś

A tu masz jeszcze coś ciekawego na temat http://tdi.pl/component/option,com_smf/Itemid,5/topic,178.0/
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2010, 22:10:51 wysłana przez promax »
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline DieselFan

• **
  • 92
  • got milf?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń, 2010, 21:13:47 »
ojojoj... moje marzenia legły w gruzach ;)

żesz normalnie... nie wiem co robić. myślałem wcześniej o Scenicu II z 1.9 dCi (używanym oczywiście),ale Franciki nie potrafią zrobić ładnego w środku auta-dlatego zdecydowałem się na Note. z 1.5 dCi...
a gdybym znalazł auticko z silnikiem w dobrym stanie (nie w Polsce oczywiście...),to co byście powiedzieli? muł i jeżdżąca awaria? a przy tym delikatny jak panienka? to już widzę,że muszę wrócić do szukania Stilo z jtd/multijetem... a chciałem mieć coś większego,przestronniejszego... :/
got milf?

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń, 2010, 23:23:06 »
Proponuję iść za ciosem.
http://moto.allegro.pl/18244_premacy.html
Technikę już znasz - buda tylko trochę większa ;)

Offline DieselFan

• **
  • 92
  • got milf?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Styczeń, 2010, 23:19:40 »
ok,madzia to madzia,ale... na 5 mnie nie stac,a premacy... no coz... drugiej GF-ki juz nie chce (ten sam przedpotopowy dizajn wnetrza!!!)
mam chrapke na cos w common railu i nowoczesniejszego,bardziej komfortowego,mlodszego...
got milf?

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń, 2010, 12:25:27 »
No fakt - konfrontacja wnętrza obydwu to zderzenie wieku XIX z XXI
Nissan Note
http://img57.imageshack.us/img57/7493/nissannote37jz.jpg
kontra Mazda Premacy
http://www.autowizja.pl/gfx/baza/mazda/mazda_premacy/mazda_premacy_2.JPG
Zwłaszcza jak się z Mazdy na Mazdę przesiadasz...
Mi jednak Premacy się widzi... ale zawsze byłem zwolennikiem klasycznych samochodów (i RX-8 :D )

Offline DieselFan

• **
  • 92
  • got milf?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń, 2010, 20:13:18 »
no niestety...
ale wróćmy do Note-czy naprawdę aż tak tragiczne te silniki? nie da się nic z tym zrobić? i czy tylko silniki w Notkach są ch...jowe czy coś jeszcze je trapi?
got milf?

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń, 2010, 23:24:11 »
Jak pisałem - DCI to dobre silniki pod warunkiem że kupujesz to nowe z salonu lub z "pewnych rąk"
Cała reszta chłamu legitymującego się napisem DCI przyjechała - sorry - została przywieziona na lawetach z "zachodu" bo tam albo nie potrafili okiełznać "babola" jaki się pojawił albo zabili klienta ceną za naprawę - sorry - wymianę połowy silnika.
Znam kolesia co ujeżdża (salonową) Primerą DCI - nabite ma tam 230 (miał tyle przynajmniej ostatnio) i ani razu nie wracał z drogi na holu... Ale już coś wspominał że ostatnio "jego" meches wspominał coś o rozglądaniu się za nowym autem bądź nowym kpl wtrysków bo te już ledwie zipią... No ale - jeżeli przyjmiemy ze wtrysk w nowoczesnym turbodieslu to taka sama część wymienna jak klocki czy amortyzatory - to nie ma się czym przejmować ;)
Nie twierdzę że każde DCI oferowane na naszym rynku to mniej lub bardziej zmyślnie reanimowana mina ale zdecydowana większość taka właśnie jest... (panewki od skody, a z wału korbowego ledwie 5-ty szlif wyszedł...)

Offline DieselFan

• **
  • 92
  • got milf?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty, 2010, 20:15:36 »
ojojoj... to co ja biedny uczynię? :(

powoli się rozglądam za nowym (tzn. "nowym" :D) autem-oczywiście w dieslu! i nie mam bladego pojęcia co wybrać,żeby się nie nadziać... myślałem o czymś z  dCi właśnie, z HDI, JTD, TDCI i sam już nie wiem czym jeszcze.

moja madzia ma już 10 lat, 228500 na cyferblacie (aż boje się pomyśleć ile naprawdę...),trochę wyłażą purchle na nadkolu (mimo zaprawki!) i progach,no i w ogóle auto jest już trochę zużyte (silnik żyleta! parę razy zastrajkowała pompa wtryskowa,poza tym ok. jakiś czas temu mechanior oglądał wtryski i powiedział,że wyglądają jakby dopiero co z fabryki wyjechały!)
a poza tym... chce mi się odmiany jakiejś-najlepiej na coś nowocześniejszego,bardziej komfortowego,równie przestronnego co moja GF. no i oczywiście z niezawodnym,oszczędnym,dynamicznym i elastycznym silnikiem diesla.
prawda,że nie mam wygórowanych wymagań :)

co polecacie? tylko błagam-żadnych szkopskich czołgów z TDI,żadnych audic,wieśwagenów czy innych skód. po polskich ulicach jeździ tego do zrzygania...
got milf?

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty, 2010, 23:40:12 »
Proponuję np C4 Picasso z 2.0 HDI 16V
Auto na prawdę nietuzinkowe
Auto zrobione z takim polotem, którego "niemcy" za 20 lat mieć nie będą...
Auto które jest wyznacznikiem synonimu "praktycznie" oraz "funkcjonalne"
Auto które będzie miało hordę wściekłych kucy pod maską tylko czekających aby zwiększyć ich liczbę z seryjnych 136 na jakieś 170...
(nie będzie paliło 5... Nie będzie też paliło 6... (chyba ze w trasie)... ale za to byle szczyl w TDI z pokrywą ARL`a nie będzie dmuchał Ci w kaszę... :D Ten silnik do 200 km\h przyspiesza tak ochoczo jak każdy TDI od 90 do 130-tu...
Mam niesamowitą frajdę po trasie A2 do lub z Poznania... kiedy to uczepiam się A6 czy 530d i ... jadę równo z nimi :D

Offline DieselFan

• **
  • 92
  • got milf?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty, 2010, 15:42:53 »
nie będzie paliło 5... Nie będzie też paliło 6...
no i właśnie to jest ból-chciałbym coś ekonomicznego...
... ale za to byle szczyl w TDI z pokrywą ARL`a nie będzie dmuchał Ci w kaszę... :D Ten silnik do 200 km\h przyspiesza tak ochoczo jak każdy TDI od 90 do 130-tu...
a to mi wcale niepotrzebne-ja jestem statecznym starszym panem z rodziną-chcę silnik dynamiczny,ale nie rajdowy.
got milf?

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Luty, 2010, 18:06:51 »
Stateczny starszy pan jeździ SL`em, BMW 6 lub Porsche - bo to już w tym wieku trzeba "pewne braki" kasą nadrabiać ;) aby jeszcze coś "wyrwać" (poza własnym uzębieniem pod nowiutką protezkę...)
Szczerze powiedziawszy ciężko będzie znaleźć coś co będzie van`owate a z drugiej strony dynamiczne i ekonomiczne. Tzn z dynamicznym to jeszcze problemów nie będzie (bo np Grand Espace z 3.0 DCI pod maską to rakieta, a nie "autobus" to targania całego żłobka i 2 labradorów wraz z kojcem i budami) ale gabaryty vana będą niestety zawyżały spalanie...
Powiem szczerze że coraz bardziej przekonuję się do aut osobowych zrobionych na bazie aut dostawczych - stąd sam takim właśnie ganiam. W CHR naoglądałem się tego sporo, głównie ludzie z krajów uważanych za zamożne tym jeżdżą... (może dlatego że potrafią liczyć ?...) Takie Berlingo lub Partner z 1.6 HDI pod maską. 90 lub 110KM, duże suwane drzwi po obydwu stronach auta, pakowny bagażnik, w środku wszelkie udogodnienia dla podróżujących typu climatronic, uchwyty, stoliki itp a jak trzeba to kładziesz kanapę i możesz wywrotkę mebli z IKEI do domu przytargać... To jest dynamiczne, to jest oszczędne a jednocześnie można wyrwać bardzo młode auto za relatywnie małą kasę - bo to francuz...
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11245906
Jak jeżdżę we dwójkę tylko to z noclegami problemów nie ma - składam tylną kanapę i pełnowymiarowe wyro jak znalazł:) Weekend na morzem to tylko paliwo na przejazd...
No ale - nie każdemu się takie auta podobają...
Nie chciałbym być monotematyczny - ale np 307-ki SW to też fajne auta... a za 30 z małym hakiem 2007rok dostaniesz... ze wspomnianym 1.6 HDI pod maską... Oczywiście rok czy 2 lata niżej to prawie 10 tyś mniej...
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2010, 18:37:40 wysłana przez Piasek »

Offline MENEL

• **
  • 50
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty, 2010, 22:53:25 »

Offline promax

• 584
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Luty, 2010, 18:09:47 »
MENEL - ile prawdy o Tobie i to w jednym słowie -aż ciężko uwierzyć  :P
 Miałbym uprzejmą prośbę do Twojej jak sądze skromnej i zagubionej w sobie i ogólnie tym świecie osoby ,prośbę byś zaprzestał zaniżać poziom tego forum (niby nie możliwe a jednak ;) )
  A prostszymi słowy zakładając że nie pojmiesz od razu w którym momencie zaniżasz ów poziom pozwól że zniżę się do Twojego poziomu,uklęknę,ba położe się ,doczołgam się do kanału i będę drążył dalej i dalej w dół i ... po paru chwilach zapytam - czego Twój poziom jest tak niski !!!
 Z racji na fakt iż nie mam tyle czasu a widać że cel daleko postaram się to w miare czytelnie wyperswadować Ci w najniższym z możliwych i znanych mi poziomów ,w środku wszak nie czuje się jak Ty muchą i nie do końca mi odpowiada konwencja Twoich wypocin w poszczególnych wątkach,jednak skoro lubisz obracać się w gównie i gówno jak widać na wiele tematów wiesz i jeszcze więcej gówna do tematu przeważnie wnosisz informuję Cie uprzejmie że nie każdemu odpowiada taka ilość gówna jaką serwujesz i cały towarzyszący temu smód ,a jak się czujesz w głębi muchą to poprostu odfruń stąd i taplaj się w tym gównie w samotności
  A jeśli zechcę poznać czyjąkolwiek opinie na temat produktów VW to założe osobny wątek!!
A wątek jest o cudzie comited by Renaut i do tego największym niewypale w dieslu tej marki
Nie o benzynach których VW już nie produkuje o czym pewnie nie wiesz
Akurat mam dwa diesle made by Renault i uważam że te jednostki ( 2,5 DCI ) są całkiem niezłe
(pominając fakt że tak naprawde układ korbowo tłokowy to stara konstrukcja Iveco)
Nie dziękuje póki co
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!