TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wymiana świec żąrowych w 1,9 Tdi ASV??????

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline barf

Wymiana świec żąrowych w 1,9 Tdi ASV??????
« dnia: 31 Stycznia, 2010, 16:12:30 »
Witam jak to jest z prawdopodobieństwem ukręcenia świecy przy wymianie, i czy zna kto mechanika dobrego nie koniecznie najtańszego w Krakowie oraz dobry z normalnymi cenami części skliep motoryzacyjny. Bo mi Toledo nie odpali jak znów będzie -20 a świece sprawdziłem kabelkiem z plusa do lebka świecy i nic nie iskrzy zero reakcji.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wymiana świec żąrowych w 1,9 Tdi ASV??????
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Stycznia, 2010, 23:30:25 »
No to niech Ci "zaiskrzy" i na końcu tego kabelka zamontuj żarówkę (możesz wyjąć z tylnej lampy gdybyś nie wiedział skąd wziąć) i sprawdź jeszcze raz...
Swoją drogą klasyczna kontrolka do sprawdzania czy świeca ma przejście czy nie kosztuje 4-6 zł...

Ze świecami też nie dramatyzuj...
Org. BERU czy NGK to koszt ok 40 zł za sztukę - na alledrogo taniej pewnie znajdziesz.
Najtańsze - w okolicach 20 zł
A wymiana to 10 zł na najmniejsze WD-40 i kolejne 5 zł na przyzwoitej jakości klucz płasko-oczkowy rozm. 10
Dalej to już cierpliwość, samozaparcie oraz WYCZUCIE W ŁAPACH !!
:)

Odp: Wymiana świec żąrowych w 1,9 Tdi ASV??????
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lutego, 2010, 17:30:25 »
Hej.
Zalej gwinty swiec WD 40 i zostaw na noc, nastepnego dnia sprobuj odkrecac powoli kazda ze swiec w taki sposob, ze kiedy gwint troszke pusci dokrec swiece z powrotem, i od nowa odkrecaj i znow przykrec (dzieki temu unikniesz zerwania gwintu). Pamietaj zeby co jakis czas popsikac WD na gwinty co by bylo im latwiej "slizgac sie". Kiedy poluzujesz troche jedna swiece (z dokrecaniem i odkrecaniem + psikanie WD na gwint) zostaw ja aby WD zaczelo na niej dzialac i zajmij sie nastepna, rob tak ze wszystkimi i na pewno nic sie nie pourywa. Powodzenia

Offline barf

Odp: Wymiana świec żąrowych w 1,9 Tdi ASV??????
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lutego, 2010, 20:10:15 »
Dzięki  :-\ dam radę ;D ale dziś pękła mi przednia szyba dość dziwnie dolny lewy róg od słupka i znowu poszukiwania  ;D szyby w Krakowie

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wymiana świec żąrowych w 1,9 Tdi ASV??????
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lutego, 2010, 09:22:23 »
Albo coś uderzyło i się przerysowała (co jest bardzo prawdopodobne przy tych temperaturach) albo auto dzwona w przeszłości zaliczyło i zostało niedbale powyciągane (buda pręży) i zemściło się to na niechlujnie wklejonej przedniej szybie...