TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« dnia: 21 Lutego, 2010, 13:06:51 »
witam

mam dylemat jak w tytule. czy ktoś mógłby doradzić? wiem,że auto duże,pakowne,ekonomiczne itd. ale trochę zniechęca mnie "przedwczorajsza" technologia-pompowtryski... słyszałem,że pali niedużo,że dynamiczny i bezawaryjny,ale... to nie CR... no i rechocze podobno dość głośno...

z góry dzięki za porady :)


got milf?

Offline długopis87

  • *
  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lutego, 2010, 15:18:11 »
Brać,brać i jeszcze raz brać!!!To przecież tak naprawdę czeska buda z hitlerowskim motorem pod machą,idealnie nadająca się do klepania kilometrów.Musisz zainwestować trochę grosza,jeżeli chcesz kupić auto do jazdy na kilka najbliższych lat,skoro póżniej planujesz takie inwestycje.A pompek się nie obawiaj.Jak będziesz lał dobre paliwo ( BP,Shell,Statoil) i od czasu do czasu środek do czyszczenia wtrysków wlejesz to spokojnie do 300 tyś dolecisz.Póżniej ewentualna regeneracja ( koszt ok 1200 zł ) lub komplet nowych i kolejne 300 tyś ;).No i oczywiście dobry olej ze specyfikacją do pompek.
Life is 2 short 2 be slow

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lutego, 2010, 19:09:28 »
 Jako wieloletni użytkownik TDI PD i 3 diesli CR moge powiedzieć tak -jak dla mnie każdy Pdek ma tą przewage nad CRami że nie obawiam się na codzień  tak o układ wtryskowy ,nie dbam o super jakość paliwa ,TDI PD przeważnie mniej pali,jest agresywniejszy jeśli chodzi o narastanie momentu co daje dużo frajdy z jazdy ,bardzo ładnie się chipuje i jeszcze lepiej modzi i w zasadzie poza drobnymi upierdliwościami które mogą się przydażyć jak np zapieczone kierownice w turbinie czy przetarty wężyk to przy mądrym kierowniku auta nie do zdarcia ,ja bym brał i cieszył się z jazdy i bezawaryności a olej leje Mobil1 5W40 od lat ew. 5W50 i nic się nie dzieje a auto mam wymodzone na +-200 KM @385Nm więc obciążenia układ korbowo tłokowy musi znosić już sporo większe niż w serii .Wydaje mi się że system PD wycofano głównie z powodu braku możliwości zwiększania częstotliwości wtrysku (ekologia,głośność itd)  i niestety jest sporo droższy w produkcji niżeli CR ,gdyby nie ekologia pewnie mielibyśmy kontynuacje systemu PD a tak póki co trzymam się mojego PDka i nie wracam do CRa
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
Odp: Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lutego, 2010, 21:09:42 »
dziękować,dobrzy ludkowie :D

od dziś szukam octavii II 1,9 tdi 105 KM roczniki 2005 i wyżej.
nie chce nikt kupić mazdy 626 2,0 DITD 101 KM? ;)
got milf?

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lutego, 2010, 07:49:33 »
Szukaj takiej bez DPFa ,a nóż będzie się pierniczył i cała przyjemność szlag trafi
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
Odp: Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lutego, 2010, 13:15:00 »
oczywiście, że bez DPF-a, bo nie chcę dwulitrówki. szukam 1,9 tdi. pompowtryski,niestety,ale ponoć dużo  mniej awaryjne niż 2.0 tdi.

a wie ktoś w jakich wersjach wyposażenia występowały kombiaki z lat 2005-2007? najwyższa,zdaje się,to ambiente? taka by mi odpowiadała... :D
got milf?

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lutego, 2010, 13:35:07 »
Z seryjnych to ambiente...
Wychodziły też w krótkich seriach jakieś limitowane... ICE itp...

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
Odp: Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lutego, 2010, 15:21:42 »
a czy ktoś wie czy i w jakiej wersji octavki dawali isofix?
got milf?

Offline SACZI

Odp: Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Kwietnia, 2010, 22:04:53 »
Macie gdzieś pod ręką szczegóły techniczne tego silnika (obroty max mocy, momentu i ich przebieg)?
105 KM, 1.9L TDI.
Sa tam te "ustrojstwa"  typu dwumasa, filtry cząstek, zawory i termostaty spalin itd?

PS
Jak to możliwe, że ten silnik po około 2 km rozgrzał sie do 90*C?
Startował z temperatury otoczenia około 15*C, trasa delikatnie pod górkę, więc obciążony był.
Komputer pokazywał "chwilówkę" w przedziale 11-20L/100km.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Octavia II 1.9 TDI 105 KM-kupić czy nie kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Kwietnia, 2010, 00:37:08 »
Macie gdzieś pod ręką szczegóły techniczne tego silnika (obroty max mocy, momentu i ich przebieg)?
105 KM, 1.9L TDI.
Silnik                                    wysokoprężny TDI
układ / liczba zaworów                   R4 / 16
pojemność                                   1896 cm3
moc maksymalna / obr/min           77 kW (105 KM) / 4000
moment obrotowy / obr/min           250 Nm / 1900