TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

OCTAVIA 1,9 TDi 110Km- dziwne zachowanie przy odpalaniu

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OCTAVIA 1,9 TDi 110Km- dziwne zachowanie przy odpalaniu
« dnia: 19 Kwietnia, 2010, 14:15:03 »
Witam,
ostatnia zima nas nie oszczedzala, calkiem niezle mrozilo i w zwiazku z tym mrozeniem moja Octavka dziwnie sie zachowywala. Pewnego popoludnia gdy mroz zawedrowal na 16 kreske ponizej zera zapragnalem uruchomic samochod i tu pierwsze zdziwienie po dluzszym nagrzaniu swiec przekrecam kluczyk i ...slysze charakterystyczny "tyk" oraz zauwazam przygasniecie swiatel. Mysle sobie roczny akumulator zalicza padaczke, ponawiam probe i to samo. Cos mnie tknelo i postanowilem odpalic samochod bez grzania swiec - samochod odpalil. Tak mi sie zdarzylo kilka razy. Ostatnio nawet jak byly przymrozki do -5C w nocy podobnie musialem odpalac samochod czyli bez grzania swiec (samochod stal na dworze). Akumulator byl sprawdzany i podobno jest OK.
Jeszcze zauwazylem jeden objaw dziwnego uruchamiania samochodu - przekrecam kluczyk, samochod odpala i gasnie, niezaleznie od pogody i pory roku - zdarzylo mi sie to troche wiecej niz kilka razy. I jak dobrze pamietam to chyba zapala sie lampka od immobilajzera. Nadmienie, ze nastepne przekrecenie kluczyka i juz wszystko jest OK

Zna moze ktos rozwiazanie powyzszych 2 problemow z odpaleniem samochodu

SKODA OCTAVIA 1.9 TDi; 110Km;
Rok produkcji: 2002;
Przebieg: 103tys.

Pozdrawiam
Comcio



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: OCTAVIA 1,9 TDi 110Km- dziwne zachowanie przy odpalaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwietnia, 2010, 21:48:58 »
Weź zapasowy kluczyk i zobaczy czy problemy się powtarzają...
Jeżeli wszystko będzie OK winny będzie chip w kluczyku... telefony komórkowe, ta sama kieszeń, indukcja... i wariują wszelkie piloty itp...

Odp: OCTAVIA 1,9 TDi 110Km- dziwne zachowanie przy odpalaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwietnia, 2010, 09:18:02 »
Z kluczykiem mi juz doradzano, ale w przypadku pierwszego objawu, ale nie wiem co moze byc z drugim objawem :(. Dzisiaj tj. z 21.04 na 22.04 bylo troche chlodniej, cos w poblizu zera i znowu po nagrzaniu swiec nawet nie bylo przyslowiowego "tika" tylko cisza, a bez ladowania odpalil jakby nigdy nic. Zna moze ktos odpowiedz na to co moze byc ??

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: OCTAVIA 1,9 TDi 110Km- dziwne zachowanie przy odpalaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Kwietnia, 2010, 00:14:12 »
A sprawdź bezpieczniki... czy czasem się któryś nie zdymił i cuduje...
Jak masz możliwość podmianki - to podmień przekaźnik świec żarowych. Może ten głupieje...