TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Aroska a BIO-paliwo

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aroska a BIO-paliwo
« dnia: 18 Maja, 2010, 09:15:47 »
Czesc

Mam pytanie, czy ktos z kolezanek / kolegów korzysta z dobrodziejstwa BIO paliwa z Bliskiej ?

Ostatnio - z  tego co rozmawialem z pracownikiem stacji, to paliwo robi furore z okazji drozejącej ropy.

Ja osobiscie zaczalem jezdzic na tym paliwie, bez domieszki ON - i poki co jest rewelacjnie, wiecej pieniazkow w kieszeni :))

Za uwagi bede wdzieczny :)



Odp: Aroska a BIO-paliwo
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maja, 2010, 12:24:52 »
hmm .. znam takich co i na opale i na domieszce jadalnego jezdza juz drugi rok i jak na razie nic sie nie dzieje poza dziwnym zapachem smazonych frytek ,i to nie sa jakies bajki ku zdziwieniu niedowiarkow jednak jest jedno ale ,maja stare ropniaki bez turbiny i nowej technologi zadnych pd ,cr itp. problem pojawia sie tylko zimowa pora  ale jeden zainstalowal sobie podgrzewacz  w zbiorniku i mowi ze jest ok. Co do nowszych ropniakow to te z pompami vp 37 bez pompowtryskow  powinny zniesc takie paliwo ale nie wiem jak to bedzie na dluzszy okres uzytkowania podobno jezdza ludziska jest nawet u nas w miescie j taki gosciu ktory smiga leonem i ma na szybie reklame " jezdze na oleju jadalnym ...montuje instalacje...i dalej tel 606..." duzo osob ma banana na gebie jak go widzi  :o ;D sam jestem ciekawy czy ktos juz skorzystal z jego oferty.Jezeli chodzi natomiast o nowsze auta  na pompach cr nie byl bym juz tutaj taki optymistyczny co do biopaliwa  czasmi wystarczy nawet nalac zwyklej ropy kiepskiej jakosci zeby  ja szlak trafil .ja tez moglbym przeciez kombinowac bo mam vp 37 i bez pd i pewnie nic by sie nie stalo jednak do jakiego czasu? mysle ze chec zysku z kosztami naprawy ,straconym czasem i stresem przez to zwiazanym  jezeli stanie sie cos na trasie  sa do siebie  co najmniej nieproporcjonalne .dieselek i tak malo pali a jak to sie mowi czasem chytry dwa razy traci  ;) ale napewno zdania na ten temat sa podzielone. pozdrawiam

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Aroska a BIO-paliwo
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maja, 2010, 10:01:51 »
Najnowsze technologie nie bardzo tolerują to paliwo a wręcz w silnikach produkowanych po 2005roku jest ot już często zabronione w instrukcji pojazdu. Ale starsze technologicznie diesle, TD, TDI etc bez problemu na tym latają długie lata...
Wracając natomiast do najnowszych konstrukcji - one i na "normalnej ropie" do trwałych nie należą zatem zbytnio bym się tym nie przejmował...

Odp: Aroska a BIO-paliwo
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maja, 2010, 16:55:41 »
Czyli rozumie ze na silniku 1.7 SDI autko posmiga bez problemu? To samo dotyczy sie np. Cordoby z 1995 z silnikiem 1.9 TD ?:)

Dzieki za odpowiedzi :)