TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

dziwne dymienie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziwne dymienie
« dnia: 13 Października, 2009, 19:43:38 »
Witam.
Otoz pojawil mi sie od wczoraj dziwny problem. Zaczal mianowicie mi moj wechikul dymic, i to tak ze jak wieczorem jak wjezdzalem tylem do garazu to w lusterkach nie widzialem doslownie nic. Dym ktory sie wydobywa jest koloru jasnego mozna powiedziec jak para. Wiadomo jest wilgotno i zimno ale az tak ?
Podczas ostatniego przegladu w ASO stwierdzono iz zawor EGR jest prawie kaput. Auto to SUPERB z 2004, motor AVF. nie wiem czy istotne ale nastukalem nim 210 tys
Pozatym zadnego dziwnego zachowania nie zaobserwowalem, moc OK, spalanie OK, oleju nie ubywa, plyn w zbiornuczku tez poziom trzyma...
Macie moze jakies pomysl ?
pozdrawiam serdecznie.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: dziwne dymienie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Października, 2009, 09:52:09 »
Biały/siwy dym to mi bardziej na kaput turbina podchodzi... EGR raczej nie ma wpływu na dymienie a bardziej na pracę silnika (bo kieruje spaliny ponownie do cylindrów). Na początek odepnij EGR i zaślep wężyki - jeżeli to EGR to powinno pomóc - czyli dymienie winno ustąpić... Ale na moje to ewidentnie wina turbiny pompującej mgłę olejową w układ ssący... Odepnij i puść swobodnie odmę z silnika a otwór w kol. ssącym po niej zaślep - korek od wina sprawdza się najlepiej.
« Ostatnia zmiana: 14 Października, 2009, 09:58:23 wysłana przez Piasek »

Odp: dziwne dymienie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Października, 2009, 22:21:35 »
miales racje Piasek. Niestety to byla turbina. Przy okazji wydmuchala uszczelke pod glowica. No ale juz jest w serwisie. Az boje sie zobaczyc fakture ehhh.
zle cuz, zycie.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: dziwne dymienie
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Października, 2009, 11:50:48 »
No i masz się czego bać jeżeli faktycznie zleciłeś to ASO... Przygotuj się na 4-ro cyfrowy wynik z 6-tką z przodu...
Jakbyś zrobił to sam, w warsztacie zajmującym się takimi rzeczami to:
- regenerowana turbina z pisemną gwarancją na 2 lata bez limitu km - ok 750-900 zł
- uszczela pod głowicę + planowanie głowicy - ok 400 zł
- robocizna - ok 300-500 zł
Oczywiście na wszystko pełna faktura VAT.

Odp: dziwne dymienie
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwca, 2010, 12:30:05 »
odgrzebie temat, bo zupelnie o tym zapomnialem.
wiec tak... to nie byla wina turbo, ani nawet uszczelki pod glowica. (pierwsza diagnoza ASO byla wlasnie taka) problem pojawil sie gdy odebieralem auto. okazalo sie ze problemy nie  ustapily ani troche, ktore lezaly zupelnie gdzie indziej. okazalo sie ze mam peknieta glowice. i turbo i uszczelka zostaly wymienione dobre na dobre. faktura jak nalezalo sie spodziewac byla kosmiczna. ale nie dalem za wygrana i po dlugiej batali zostala poprostu... anulowana. po takim czyms zerwalem swoja wieloletnia lojalnosc wobec ASO. Glowice wymienilem razem z robota za 1200 zl.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca, 2010, 12:31:49 wysłana przez saszkin »

Odp: dziwne dymienie
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwca, 2010, 01:32:15 »
nie mogles  uszczelki wymienic dobrej na dobra bo przy wymianie glowicy tylko heniek kurek z pod gazowni w szopie  zalozy ta sama :) a swoja droga  jak aso zrywajac czapke do uszczelki nie sprawdzila szczelnosci glowicy przy planowaniu...?a moze wogle nawet nie byla planowana? Jeszcze bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze trzeba omijac  szerokim lukiem polskie serwisy..

Odp: dziwne dymienie
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwca, 2010, 11:57:19 »
no dobrze, z ta uszczelka mnie faktycznie ponioslo, bo czy tak czy siak nalezalo wymienic po zdjeciu czapki. co do samego ASO...
czapke zdjeli, wlozyli nowa uszczelke, ale zeby sprawdzic szczelnosc glowicy, to juz chyba czasu zabraklo albo checi, albo juz sam nie wiem czego... tam w ogole dluga historia byla, porownywalna niemal z wojna. na szczescie skonczylo sie pomyslnie dla mnie. tutaj Ci przyznaje 200% racji - polskie ASO omijac szerokim lukiem, jedynie do czego sie nadaja to wymienic olej, a nawet tego czasem porzadnie zrobic nie potrafia...
Pzdr.