TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

HDI 2,0 90KM - zmiana oleju z semisynt na fullsyntetyk

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SACZI

HDI 2,0 90KM - zmiana oleju z semisynt na fullsyntetyk
« dnia: 27 Czerwca, 2010, 17:53:02 »
Witam
Poprzedni właściciel jeździł na półsyntetycznym Total Quartz 7000 10W/40 - olej zalecany przez producenta.
Ja chcę przejść na olej w pełni syntetyczny, np Total Q 9000 5W/40.
Do tej pory wszyscy mechanicy nie zalecają takiej zmiany.
Jutro jadę do serwisu podpytać "fahofcuf".
Samochód jest "pewny". Ma 6 lat, 116 kkm potwierdzone książką serwisową, rachunkami z wizyt. W serwisie, do którego jadę jest znany od początku.
Co na ten temat sądzicie?



Odp: HDI 2,0 90KM - zmiana oleju z semisynt na fullsyntetyk
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwca, 2010, 20:22:53 »
Kolego nie kombinuj !! Oczywiście możesz zalać full syntetyk 5W a nawet 0W pytanie tylko: po co ??
Raz że wydasz więcej kasy, a dwa może choć oczywiście nie musi "rozszczelnić" Ci się silnik - mechanicy nie bez powodu nie zalecają wymiany z gorszego na lepszy.
Moja rada:  wymień na to co jest lane do tej pory, bo skoro producent tak zaleca to ma w tym jakiś zamysł, a zoszczędzoną kase przeznacz choćby na kilka l paliwka :) 


Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: HDI 2,0 90KM - zmiana oleju z semisynt na fullsyntetyk
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwca, 2010, 08:37:15 »
Oczywiście ze możesz wymienić na pełen syntetyk jeżeli jesteś pewny przbiegu i stanu techn. silnika. Rozszczelnienia - owszem ale to raczej w sytuacji kiedy silnik ma pół miliona na mineralnym nadygane a ktoś na 100 tyś km wycofa... Wówczas można się zdziwić.
Ten Total 7000 to na prawdę dobry olej. Mamy w rodzinie 406-tkę z tym silnikiem i od początku w ASO zalewany był tym olejem, po gwarancji kontynuowane. Silnik obecnie ma 300 tyś km i cyka jak zegarek (a wiele HDI słyszałem). Nadal miękko pracuje, bez problemu odpalał minionej zimy przy -32st oraz nie am żadnych wycieków. Także na prawdę nie ma potrzeby kombinowania z full syntetykami. Jak sam pisałeś: producent zaleca do tego silnika olej klasy 10W i tego się trzymaj.
Ale jak masz nadmiar gotówki - spoko - zawsze możesz zalać 5W

Offline SACZI

Odp: HDI 2,0 90KM - zmiana oleju z semisynt na fullsyntetyk
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwca, 2010, 14:54:56 »
OK, byłem w serwisie i również nie zalecają zmiany oleju.
Dowiedziałem sie, że 90km hdi 2,0 wyjeżdżały fabrycznie zalane tym olejem.
Chyba zostanę przy Totalu 7000.
Full syntetyki na pewno sa lepsze na zimnym rozruchu, a podczas normalnej eksploatacji różnica nie jest taka znaczna - informacje ze spotkania z przedstawicielem prodycenta olejów Lotos; jakies 13 lat temu :D

Poniżej zdjęcia z instrukcji odnosnie olejów:
http://img411.imageshack.us/i/dsc01560ho.jpg/
http://img684.imageshack.us/i/dsc01559jc.jpg/
http://img717.imageshack.us/i/dsc01561z.jpg/

martadoex11

Odp: HDI 2,0 90KM - zmiana oleju z semisynt na fullsyntetyk
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudnia, 2017, 19:02:13 »