TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Opel Astra II 2.0DTI 101KM 2002r. - BRAK MOCY POMOCY!!!

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opel Astra II 2.0DTI 101KM 2002r. - BRAK MOCY POMOCY!!!
« dnia: 01 Lipiec, 2010, 16:03:09 »
Witam mam wielki problem i bardzo proszę o jakieś wskazówki, pomoc!Przyjechałem do Holandii do pracy i jakieś 300KM do celu straciłem kompletnie moc max co moglem na każdym biegu to 1,8obrotów. Tak na początku jak jechałem to wyczuwałem ze jak jadąc na każdym biegu po wyżej 2 tyś czyli już z turbem tak np. od 2,3obr. miałem wrażenie jak by na 2/3ekundy turbo się wyłączyło lub poczułem spadek mocy ale po czasie to ustępowało i dalej do tych 3 tysięcy można było ciągnąć, po zrobieniu 800KM zaczęło się to zrobić częściej  i wyskakiwał błąd "samochodzik z kluczykiem" wtedy kiedy właśnie na te 2/3 sekundy nie miałem turba a np. Natomiast jak nogę zdjąłem z gazu to znikała ikonka . Po zrobienie 1000km auto kompletnie zatraciło moc wiem ze może źle zrobiłem ale musiałem jechać tak dalej. Następnego dnia już jak dojechałem do pracy nie mogę go odpalić :( ,odpala na chwile ma bardzo ciężko i się dławi i gaśnie ... po nawet przyciśnięciu mu gazu strasznie kopci i bierze wtedy dużo oleju.. Proszę o jakieś wskazówki co mam zrobić , zawór EGR przeczyściłem przed chwila bo był zawalony czarna sadzą i go przeczyściłem sprężarka ale już się boje go odpalać.Poniżej pokazuje zdjęcia mojego silnika , a i dalej pod tym zaworem jest kolektor ssący tak? to on tez w środku jest uwalony tez taka czarna sadzą ale już go nie rozbierałem. Nie jestem mechanikiem wiec proszę o ewentualne doradzanie jak laikowi bo tu mechanik w Holandii kosztuje tyle co tu pewnie zarobie, wiec muszę to zrobić sam... Jeszcze raz proszę o pomoc…
http://img130.imageshack.us/img130/9841/dsc00651de.jpg
http://img121.imageshack.us/i/dsc00652ey.jpg/
http://img200.imageshack.us/i/dsc00653q.jpg/

Offline Piasek

• 1 479
Odp: Opel Astra II 2.0DTI 101KM 2002r. - BRAK MOCY POMOCY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipiec, 2010, 08:54:52 »
Silnik ewidentnie przechodzi w tryb awaryjny. Na pierwszy ogień sprawdź filtr powietrza czy go czasem nie wciągnęło w rury ssące lub najzwyczajniej jest zasyfiony. Zasyfienie układu dolotowego może być jedną z przyczyn tego stanu rzeczy no ale najważniejsze - EGR już oczyściłeś. Ciekawe tylko czy wciąż jest sprawny... Można to sprawdzić próbując zassać powietrze przez któryś z króćców zatykając jednocześnie pozostałe otwory. Po drodze, to co można zrobić jeszcze samemu to posprawdzać wężyki podciśnienia biegnące do i od zaworów sterujących praca turbiny - może któryś jest podobnie zasyfiony jak wspomniany EGR. Do przemywania tego jak najbardziej nadaje się klasyczny zmywacz do hamulców. Przy okazji posiadania tego preparatu przemyj (spryskaj dobrze ale nie dotykaj czasem) pręcik przepływomierza coby prawidłowe odczyty łapał... Obejrzyj dokładnie zwłaszcza te zawory od których wężyki biegną bezpośrednio do turbiny (westgate`a)
P.S.
To zasyfienie kol. ssącego też należałoby usunąć ale wiąże się to niestety z jego demontażem. Zasyfienie kolektora skutecznie zmniejsza przekrój kanałów dolotowych a tym samym zmniejsza ilość powietrza zasysanego do cylindrów oraz utrudnia jego przepływ. Poza tym w skrajnych przypadkach może doprowadzić do oderwania się kawałka zwęglonej sadzy która wpadnie gdzieś w głowice i spowoduje podwieszenie zaworu ssącego a to może grozić katastrofą dla silnika...

Tyle na razie. Zrób co należy i napisz czy pomogło.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2010, 08:56:32 wysłana przez Piasek »

« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec, 2010, 22:32:09 »
Już działa :) jednak powodem był ten EGR

« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 16:35:02 »
Dobrze :)