TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wycie w lewym kole (przod)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wycie w lewym kole (przod)
« dnia: 17 Lipca, 2010, 14:24:59 »
Witam!Jak w temacie przy predkosci ok 45 km/h zaczyna dosc glosno wyc (dzwiek jak podczas najechania na linie dzwiekowa lu nurkujacy bombowiec).Przy wiekszych predkosciach cichnie wyraznie ale  nie znika.Dodam jeszcze,ze lozysko nowe,przegub tez nowy(zew.),zaczelo sie to dziac po przelozeniu kol.Czy moga to byc kola?Bo tylnie od samego poczatku lataly na tej samej osi(ok.4 lata)dopiero teraz przelozylem.Dzieki za rady.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipca, 2010, 08:21:30 »
Może opona coś nie teges... Ząbkuje albo ogólnie bieżnik jakiś dziwny...
Gdyby to było łożysko wycie nasilałoby się w miarę wzrostu prędkości...

Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipca, 2010, 13:34:47 »
Zauwazylem jeszcze,ze wycie znika gdy tylko skrece kierownica w lewo.Ma ktos jakis pomysl co to jest???

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipca, 2010, 08:38:21 »
Tak logicznie:
pojawia się obciążenie, kasuje się luz na łożysku i przez chwilę cichnie - czyli łożysko.
Ale nim wywalisz kasę spróbuj jeszcze zamienić opony (np z tyłu na przód) i zobacz czy nadal buczy/wyje)
Jeżeli nic się nie zmieni - do wymiany łożysko.

Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipca, 2010, 17:42:00 »
Witam! Lozysko mam nowe.Wczoraj zbieznosc mi ustawili i jes cisza. tylko jak w prawo krece to buczy ale to bedzie opona bo troche wyzabkowana.Dzieki za rady i pozdrawiam.
Jeszcze jedno zrobili mi tez test amortyzatorow i wyszly roznice:
przod 4%  waga: lewa strona 445kg,prawa strona 425 kg,
tyl 20% waga :lewa strona 320kg,prawa strona 300kg,radzili wymienic.Co Wy na to??

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lipca, 2010, 19:01:46 »
A ile mają sprawności ?

Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipca, 2010, 20:49:23 »
Nie wiem kolo nic nie mowil powiedzial tylko,ze jest ok i pokazal mi wykresy.Drugi zas powiedzial,ze lepiej wymienic.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipca, 2010, 08:31:24 »
No to dopiero "fachowiec"...
Wymienić - tak, a na jakiej podstawie ??
Co on - wróżka ??
My też mamy w okolicy takiego "diagnostę"... Jedziesz autem po wymienia amorów na przegląd - 70% sprawności mają...
Jedziesz po roku tym samym autem (na tych samych amorach które 30tyś km mają już za sobą) - 87% sprawności  :D
Fenomen...

Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipca, 2010, 23:28:08 »
Mam jeszcze taki problem,ze podczas jazdy przy skrecie w prawo cos stuka i trzeszczy z lewej strony przy kole.Przegob,lozysko, i lozysko amortyzatora nowe.Masz moze jakis pomysl co to moze byc?

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Sierpnia, 2010, 11:01:27 »
Zostaje jeszcze sworzeń wahacza ;D
Albo umyj dobrze "karcherem" nadkola i zaciski hamulcowe bo może się po prostu błoto gdzieś tam dostało...

Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Sierpnia, 2010, 19:18:54 »
No wlasnie. Bylem dzisiaj autiem na podnosniku i okazalo sie,ze sworzen wahacza z prawej strony jest do wymiany.Moje pytanie jest takie:czy jezeli cos jest zepsute z prawej strony to czy odglosy moga sie tak przenosic,ze slychac je z lewej strony?Bo po ogledzinach lewego sworznia nic nie stwierdzono.

Odp: Wycie w lewym kole (przod)
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Sierpnia, 2010, 10:43:07 »
Nareszcie spokoj!Wymienilem prawy sworzen wachacza i jest ok.Pozdrawiam