TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

problem z licznikiem - rozkładam ręce

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jogib

  • *
  • 45
  • Seat Toledo 98' 1.9 TDI AFN 110 KM
problem z licznikiem - rozkładam ręce
« dnia: 19 Lipca, 2010, 18:58:23 »
witam, mam strasznie irytujący problem z licznikiem passacie b5 TDI 2000 rok 115KM. Po kilku, kilkunastu minutach jazdy prędkościomierz zaczyna wariować (skacze wskazówka) aż w końcu przestaje działać. Oprócz tego wskazówka poziomu paliwa również zaczyna szaleć. Na zakrętach co chwilkę włącza się rezerwa i zaraz gaśnie. Dodatkowo co pewien czas przestaje działać sygnał dźwiękowy (ten co słychać jak się włącza rezerwa, brak płynu do spryskiwaczy itp). Ludzie od liczników rozkładają ręce i mówią, że nie wiadomo co to jest i że trzeba licznik wymienić. Czy ktoś coś miał podobnego i czy uważacie, że to wina licznika? Po postoju (ok. 15 minut) licznik działa znowu przez chwilkę dobrze.

Licznik jest wyskalowany do 260 km, 1/2 fis



Offline długopis87

  • *
  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z licznikiem - rozkładam ręce
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipca, 2010, 20:05:52 »
Mam taki sam problem w Octavii AGR z 1999.Jedyne wyjście to wymiana licznika.Ja już zamówiłem na alledrogo.
Life is 2 short 2 be slow

Odp: problem z licznikiem - rozkładam ręce
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipca, 2010, 03:35:45 »
Coś nie łączy. :( Albo zimne luty na samym liczniku albo kostka zaśniedziała.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca, 2010, 03:39:44 wysłana przez dziki2324 »

Offline jogib

  • *
  • 45
  • Seat Toledo 98' 1.9 TDI AFN 110 KM
Odp: problem z licznikiem - rozkładam ręce
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipca, 2010, 07:47:56 »
Naprawione :-) Koszt 35 zł. Padł czujnik prędkości pojazdu. Ciekawa sprawa, że jak czujnik jest odłączony to świruje również wskaźnik poziomu paliwa. Wymieniłem i wszystko gra. Wcześniej sprawdziłem czy prędkość na climatronicu również wariuje. W moim wypadku wymiana licznika byłaby niepotrzebnym wydatkiem. Pozdrawiam

Jacati

Odp: problem z licznikiem - rozkładam ręce
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudnia, 2020, 19:51:48 »
Wskaźnik paliwa działa poprawnie tylko!!!--- jeśli uszkodzony jest czujnik prędkości w skrzyni nad półosią ,  nie działa stabilizacja poziomu paliwa- ponieważ auto myśli , że stoi w miejscu. Lekki przechył i ruch paliwa w zbiorniku powoduje wychylenie wskazówki paliwa. Najbardziej jest to widoczne na zakrętach. W jedną stronę wskazówka rośnie, w drugą opada. Czujniki prędkości często padają. Czasami tylko możliwe jest uszkodzenie przewodów. Na 99% czujnik prędkości. Wskaźnik paliwa i pływak jest ok. Na postoju nie działa stabilizacja wskaźnika paliwa- czyli wtedy gdy leży wskazówka prędkości . Gdy auto zaczyna się toczyć uaktywnia się stabilizacja wskaźnika paliwa-, aby nie było gwałtownych wychyleń wskazówki podczas ruchu pojazdu.