TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

astra H

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seber27

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
astra H
« dnia: 23 Lipca, 2010, 14:38:33 »
witam ponownie mam pytanie na temat śilnika opla 1.9 CDTI 120km czy to jest jednostka napedowa typowa  z opla czy to czasami niejest fiat 1.9 JTD120 km i czy ten CDTI ma pasek  czy łańcuch


tylko vw

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: astra H
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipca, 2010, 08:36:25 »
Silnik produkowany w Niemczech (Kaiserslautern), opracowany od podstaw, ale nie zmienia to faktu iż to bliźniacza jednostka Fiata... Te same silniki... Zatem nie wiem czy jest to wspólna produkcja GM i Fiata czy Fiat po prostu kupił te silniki. Fakt faktem iż są identyczne: te same zestawy rozrządu, rozrządy na pasku, te same wartości momentu i mocy (uzyskiwane przy tych samych wartościach obrotowych wału). Silniki 120KM mają 8-zaworową głowicę, 150KM - 16-zaworową...
Jednakże nie ma się co uprzedzać... To bardzo dobre, mocne i niezawodne silniki... Fiat dzięki tym silnikom wskoczył na szczyty najlepiej sprzedawanych samochodów dostawczych w każdej grupie.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca, 2010, 08:42:29 wysłana przez Piasek »

Offline seber27

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: astra H
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipca, 2010, 13:08:26 »
dzieki za odezw konkretna odpowiedz mam zamiar kupic astre 1.9 CDTI  3d  z tym 120km silnikiem bo muj  golf ASZ ma 220000tyś  a golf 5 2.0  TDI jest poprostu zadrogi i za ubogi
tylko vw

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: astra H
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipca, 2010, 09:18:58 »
No VW popłynął ostro... Począwszy od modelu golfa MkV (Polówki, Turany, Golfy, Passaty) w środku wszystko "plastik-fantastik"...
Gdybym teraz kupował nowe auto - VW w ogóle nie załapałby się na listę aut branych pod uwagę...
Bardzo awaryjna technologia, ubogie wręcz wyposażenie, jakość użytych materiałów bardziej Daewoo Tico przypomina niż auto za 60 tyś netto i totalnie niekompetentne ASO
Opel też jest "plastikowy"... ale przynajmniej się z tym nie kryje i kosztuje realne pieniądze...

Offline heko

  • **
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
Odp: astra H
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpnia, 2010, 18:54:04 »
...dodam jeszcze że układ w zasilania w Oplu to JTD...i świetnie poddaje się modom ;D