TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

s line

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

s line
« dnia: 09 Sierpnia, 2010, 13:34:03 »
Heja. Mam pytanie do znawcow audi. Coto dokladnie jest oakiet s line w a3 od 2005r? Wiem ze skora ale jakie ma jeszcze dodatkowe wyposazenie? Zawieszenie obnizone? Swiatla, tempomat itd...(mam na mysli te extra bajery) musi byc w s-ce czy nie koniecznie?
Bede wdzieczny za jakies informacje.



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: s line
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpnia, 2010, 08:27:25 »
S-Line to przede wszystkim pakiet stylistyczny, czyli: wszelkiego rodzaju nakładki na i pod zderzaki, spojlery, nakładki/listwy na progi, jakieś końcówki wydechu, inne felgi oraz logo S-Line na atrapie przedniej - tyle na zewnątrz. W środku najczęściej skóra lub coś szlachetniejszego, wykończenie deski materiałami imitującymi karbon lub chrom, inny kształt kierownicy, inne obszycie drążka zmiany biegów i wszędzie logo S-Line.
Układ jezdny, zawieszenie, mechanika, napęd, układ hamulcowy - bez zmian. Totalna seria.
Zdarzają się jednak sztuki gdzie klient przy zakupie wersji S-Line dołożył sobie coś extra z obszernej listy opcji dodatkowych jak np mocniejsze, wydajniejsze hamulce czy ciut obniżone zawieszenie jednakże takich wersji jest mało a większość tych które coś tam mają zmienione względem serii i tak była przerabiana w zewnętrznych firmach tuningowych gdyz cena takich przeróbek była dużo niższa niż zakup tych extrasów w salonie Audi.
Diametralnie zmienionym autem w stosunku do seryjnych była dopiero seria RS. Tam przede wszystkim zmieniona była mechanika a do niej dopiero był pakiet stylistyczny zakładany ale to bardziej przez wzgląd na osiągi pojazdu, gdyż były one po prostu potrzebne do utrzymania w ryzach tego co potrafią generować silniki.

Odp: s line
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpnia, 2010, 23:11:10 »
Watpliwosci rozwiane. Dzieki Piasek. Jak zwykle wiesz o co chodzi.