TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

turbina do sdi

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

turbina do sdi
« dnia: 09 Listopada, 2010, 13:54:09 »
Witam, dokładał ktoś turbinkę do sdi? :)



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: turbina do sdi
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudnia, 2010, 14:44:59 »
Kompletnie nieopłacalne przedsięwzięcie - taniej wyjdzie drugi silnik TDI wsadzić.
SDI są bardzo podatne na chiptuning. Drzemią w nich spore rezerwy mocy łatwe do odblokowania.
Można zyskać ok 10KM i ok 15Nm momentu. Niby nie dużo - ale w wolnym ssaku to bardzo odczuwalne będzie.

Offline turi

Odp: turbina do sdi
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lutego, 2012, 23:10:59 »
odświeżam wątek, dokładanie turbiny do SDI to kompletna głupota, silniki SDI są przystosowane do tego żeby paliły mniej i były ekonomiczne, uturbienie ich zmniejszy zarówno żywotność tego silnika jak i wpłynie znacząco na spalanie.

jabcok20

Odp: turbina do sdi
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lutego, 2012, 21:14:44 »
Ja mam 1.7 sdi. początkowo jeździłem na pompie mechanicznej z turbinie z 2,5 tdi, mogłem zapodać na wg ale miałem tylko z 2,5:D
Teraz mam wtryski afn, pompa wydajniejsza, turbo było z 1z teraz zakładam z 130km, wałek dzisiaj zapodałem z tdi 1z bo z sdi  silnik się gorzej wkręca ponoć. i  z silnikiem od momentu zakupu żadnych problemów żeby coś klękło czy cuś. Kupiłem z auta po dachowaniu, zdjełem czapke, sprawdziłem czy nie krzywe korby, wylałem olej z cylindrów, pierścienie zostawiłem stare i samochód zapindala aż miło...

Odp: turbina do sdi
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lutego, 2012, 21:30:31 »
istne szaleństwo :D ale cóż kto co lubi  ;)

Odp: turbina do sdi
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lutego, 2012, 18:59:07 »
ciekaw jestem jak to jeździ teraz na tej turbinie  8)

Odp: turbina do sdi
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marca, 2012, 14:50:03 »
Ja mam 1.7 sdi. początkowo jeździłem na pompie mechanicznej z turbinie z 2,5 tdi, mogłem zapodać na wg ale miałem tylko z 2,5:D
Teraz mam wtryski afn, pompa wydajniejsza, turbo było z 1z teraz zakładam z 130km, wałek dzisiaj zapodałem z tdi 1z bo z sdi  silnik się gorzej wkręca ponoć. i  z silnikiem od momentu zakupu żadnych problemów żeby coś klękło czy cuś. Kupiłem z auta po dachowaniu, zdjełem czapke, sprawdziłem czy nie krzywe korby, wylałem olej z cylindrów, pierścienie zostawiłem stare i samochód zapindala aż miło...

gratuluje wytrwałości, tyle że moim zdaniem twój pomysł jest trochę bezsensowny, nie lepiej by ci było sprzedać tego sdi i kupić jakiegoś fajnego mocnego tdi, niż tak na siłę modować sdi ;)

Odp: turbina do sdi
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marca, 2012, 22:49:34 »
a ja tam jestem pełen podziwu dla kolegi, i ciekawi mnie jak taki sdi uturbiony chodzi :)