TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Nawigacja do samochodu

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sproqet

  • *
  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Nawigacja do samochodu
« dnia: 05 Stycznia, 2011, 08:25:03 »
Nie znam się kompletnie na gps, ale przeczytałem milion forów i informacje jakie wyłowiłem wypisuję poniżej.
Poszukuję nawigacji do samochodu z mapami Polski i Europy. Im większe pokrycie tym lepiej.
Cechy nawigacji:
- raczej na windowsie
- 128 RAM
- przekątna od 4,3 do 5 cali
- raczej automapy, ale się nie upieram się
- pamięć wewnętrzna oraz karty pamięci
- łatwość obsługi
- cena do 600 zł

Możecie coś polecić?
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia, 2011, 09:25:47 wysłana przez Sproqet »


---------------------------------
Przechodniu trzymaj się zebry
---------------------------------

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Nawigacja do samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Stycznia, 2011, 18:54:24 »
Ogólnie na pierwszą navi potrzebną do poruszania sie po Polsce proponuję niedrogie urządzenia. Do 300zł max.
Nie warto się napalać na navi z org. mapami (jakieś Mio Map czy Mapa Map) bo są to zawsze stare i nieaktualne już wersje i do tego bez POI dlatego bezużyteczne. Prędzej czy później i tak zainstalujesz coś (inną mapę) co się sprawdza w naszych polskich warunkach i ma na bieżąco aktualizowane POI (głównie radary, fotoradary i wszelkiego rodzaju tego typu "atrakcje")
Dlatego szukaj urządzeń w których producent już fabrycznie pozostawił rozblokowane urządzenie na którym można zainstalować dowolnie wybraną mapę, tak żebyś nie był skazany na jedną i tylko jedną.
Użyteczna navi winna mieć wbudowane złącze pamięci w jakimś normalnym powszechnie akceptowalnym standardzie (np SD). Ważnym jest także parametr jak duże pojemnościowo karty urządzenie obsługuje). Zależy to bardzo często od softu urządzenia. Odpowiednio duża karta pamięci oraz fabrycznie rozblokowana navi pozwoli Ci na przechowywanie na niej kilku różnych map (Polski, innych krajów, Europy...) i przełączanie się pomiędzy nimi w zależności od potrzeb.
Wiadomo są mapy mniej i bardziej dokładne, łatwiejsze i trudniejsze w obsłudze i to Ty masz decydować z której chcesz korzystać a nie być zdanym na łaskę producenta który zazbroił swój sprzęt tylko w jedną mapę (która jest już nieaktualna) a jej aktualizacja do najnowszej i obowiązującej jest kosztowna i skomplikowana.
Ja od 3 lat korzystam z Lark FreeBird 43.0 i jestem bardzo zadowolony. Totalnie bezproblemowe urządzenie obsługujące dowolnie wybraną mapę z dobra baterią w moim przypadku (bo wiem że są psioczenia na navi tego producenta że trafiają się sztuki ze słabo trzymającymi bateriami). Jedyny problem to łatwa w uszkodzeniu ładowarka (konkretnie jej złącze miniUSB) którą już 3x musiałem wymieniać bo się połamało i urwało
Z przekątną ekranu to nie przesadzaj... Im mniejsza tym lepsza. Przekonasz się o tym jak będziesz musiał długo w nocy jechać to zobaczysz jak uciążliwie potrafi lampić po oczach (pomimo trybu nocnego). Sprawna navi to szybko działajaca navi, z szybkim modułem GPS i dobrą mapą, a nie dużym wyświetlaczem...
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia, 2011, 18:57:41 wysłana przez Piasek »