TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

zmiana z pompy z silnika 1Z na ALH

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zmiana z pompy z silnika 1Z na ALH
« dnia: 30 Kwietnia, 2011, 17:23:25 »
Witam jako że jetem tu nowym użytkownikiem chciałem się przywitam i opisać pewien problem związany z wymianą pompy wtryskowej.

Samochód VW Vento silnik 1Z 90km zakupiony w jakiś rok temu od początku jazdy tym samochodem odczuwałem szarpanie podczas jazdy niezależnie czy silnik był zimny czy ciepły, czy jechałem  na niskich, czy na wysokich obrotach, gdy chciałem jechać dłużej z tą samą liczbą obrotów silnik zaczynał szarpać, podczas przyspieszania czasem przyśpieszał równo w całym zakresie obrotów, lecz większość również szarpał i przy przyspieszaniu nie tak bardzo jak przy jeździe ale drgania i szarpanie było odczuwalne. Wolne obroty skakały w zakresie jakiś 100 - 150 obrotów. Znajomy zasugerował aby wymienić filtr paliwa na inny z innego samochodu twierdząc, że te fabryczne są felerne i przepuszczają powietrze i to ono jest winne temu szarpaniu. Nie będąc w pełni przekonany do tego zakupiłem taki mały przeźroczysty filtr który zamontowałem pomiędzy głównym filtrem a pompą, owszem filtr przepuszczał powietrze ale w znikomych ilościach.

Postanowiłem zmienić pompę, a z racji tego że posiadałem pompę oraz wtryski z silnika ALH z oryginalnym przebiegiem 170tyś km dałem przefrezować łapę mocującą pompę i zamontowałem ją.
Silnik pracuje teraz równo, niema szarpania przy przyspieszaniu, tylko w porównaniu do tamtej pompy na tej silnik jest odczuwalnie trochę słabszy jest mułowaty do zakresu 2tyś obrotów w Polskim Vag'u a kanale 15 zyżycie paliwa na wolnych obrotach wynosi 1.11L nie sprawdzałem jak narazie spalania podczas jazdy czy jest ono zmienione tylko nie pokoi mnie te osłabienie i spadek mocy w zakresie niskich obrotów, podejrzewam tylko że może to być spowodowane turbem jako że w silnikach ALH jest ono z zmienną geometrią łopatek i może dmuchać już od niższych obrotów niż w silniku 1Z ale oczywiście mogę się mylić.

Proszę o pomoc w tej sprawie
jeśli potrzeba jakieś logi zdjęcia czy coś takiego niema problemu posiadam Vag'a i mogę wszystko wysłać tylko proszę napisać co potrzeba, próbowałem pozmieniać wartości na kanałach ale nie przynosiło to rezultatów, później wszystko ustawiłem tak jak było na pierwotne ustawienia.

Trochę się rozpisałem ale lepiej napisać więcej niż za mało.