TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Podniesienie mocy AFN 110km

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podniesienie mocy AFN 110km
« dnia: 27 Maja, 2011, 23:12:13 »
Witam!
Od dluzszego czasu szperam po necie i poszukuje jakis informacji na temat podniesienia mocy w moim Passacie z silnikiem 1.9 TDI 110km . Interesuje mnie tylko cos w rodzaju poradnika ewentualnie podpowiedzi co i jak jakimi programami sie robi ... co potrzebne itd.
Jesli ma ktos napisac zeby udac sie do jakies firmy badz fachowca ktory tym sie zajmuje to odrazu dziekuje za jego odpowiedz... Jestem typem czlowieka ktory zawsze chce za wszelka cene zrobic cos sam i miec z tego satysfakcje.
Nie interesuje mnie tez PowerBox czy inne ustrojstwo z allegro.
Jesli chodzi o temat obslugi Vaga to juz troche ogarnalem ....

Zalezy mi na tym aby sie dowiedziec jakie programy co i jak zrobic. I jakiego przyrostu mozna sie spodziewac.
Pozdrawiam glopolekxd



Odp: Podniesienie mocy AFN 110km
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwca, 2011, 15:00:44 »
Sprawa jest bardzo prosta:
Nie ma kasy - nie ma mocniejszego auta.
Albo robisz wtryski (1000zł) + FMIC (600zł) + większe turbo (ok1000zł) + chip (1000zł), albo bujasz się seryjnymi 110km.
Możesz sobie kupić za grosze kibel rurę z Castoramy i jakiś stożek po taniość i do tego zrobić nawiew ze zderzaka plus samemu zrobić wydech jak masz takie możliwości i zdolności.

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Podniesienie mocy AFN 110km
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwca, 2011, 10:36:51 »
do tego jeszcze trzeba doliczyć dwumas :).. albo poprostu na początek sam chip o ile reszta gratów jest sprawna..
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Podniesienie mocy AFN 110km
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwca, 2011, 12:14:26 »
Witam!
Od dluzszego czasu szperam po necie i poszukuje jakis informacji na temat podniesienia mocy w moim Passacie z silnikiem 1.9 TDI 110km . Interesuje mnie tylko cos w rodzaju poradnika ewentualnie podpowiedzi co i jak jakimi programami sie robi ... co potrzebne itd.
Jesli ma ktos napisac zeby udac sie do jakies firmy badz fachowca ktory tym sie zajmuje to odrazu dziekuje za jego odpowiedz... Jestem typem czlowieka ktory zawsze chce za wszelka cene zrobic cos sam i miec z tego satysfakcje.
Nie interesuje mnie tez PowerBox czy inne ustrojstwo z allegro.
Jesli chodzi o temat obslugi Vaga to juz troche ogarnalem ....

Zalezy mi na tym aby sie dowiedziec jakie programy co i jak zrobic. I jakiego przyrostu mozna sie spodziewac.
Pozdrawiam glopolekxd

I witamy samobójcę... Z tego co tu napisałeś odnoszę wrażenie że ... nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać... Panie kolego - samo skopiowanie softu to pół biedy (aczkolwiek i to do łatwych i bezproblemowych nie należy) natomiast jazda się zaczyna w momencie kiedy trzeba wgrać "wzmocniony" soft. Przypiłować jakieś gotowce z neta - to żaden problem. Sęk w tym że "gotowce" trzeba skorygować bo seryjność to pojęcie względne, a do tego trzeba mieć lata doświadczeń, programy i odpowiednie zaplecze techniczne...
Kolejny problem z nimi to fakt autentyczności... Czy np któryś z "tunerów" celowo nie puszcza fake`ów w sieć - żeby przypiłować nosa tym, którzy opanowali rapida i za pomocą chińskiego interface`u z allegro za 49,90zł chcą być "bogami tuningu".
Delikatny spadek napięcia podczas ładowania nowego softu i ... leżysz... Ciągasz auto na lawecie do tych "z allegro" którzy skasują Cię 2x tyle (za cwaniactwo) żeby tylko odpaliło. Oni swoje w życiu zapłacili za wiedzę jak to wgrać żeby nie padło :'(
Odnośnie przyrostów mocy, które są bardzo uzależnione od kondycji silnika przede wszystkim, możesz spodziewać się przyrostów w zakresie od 10-ciu do 20-25KM samym softem. Ale w twoim przypadku będą one zerowe bo:
1) nie znasz mocy wyjściowej silnika
2) nie jesteś w stanie zmierzyć mocy po zmianie softu
3) nie jesteś w stanie dokonać korekt tego softu
(czy czasem któraś wartość nie została krytycznie przekroczona, skutkiem czego powypala Ci dziury w tłokach po 10-15 tys km)
4) a jestem skłonny się nawet założyć że spieprzysz sobie auto przy pierwszej próbie wgrania "wzmocnionego" softu

No ale: Twój samochód, Twoje pieniądze. Jeżeli chcesz zacząć - proszę bardzo. Na początek zapoznaj się z terminem GALLETTO.  8)
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca, 2011, 12:18:00 wysłana przez Piasek »

Odp: Podniesienie mocy AFN 110km
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Grudnia, 2011, 22:57:37 »
WITAM JA TAM MAM GOLFA 4 TDI ALH ZACZALEM OD WYMIANY WTRYSKIWACZY OD RAZU 118 KONI, POTEM PROGRAM 140KM,PO JAKIMS CZASIE JAZDY COS BY ZNOWU ZROBIL TURBO ASZ I POMPA 11 I WYSZLO 162KM PO KOREKCIE 167KM I DALSZE MODY W PLANACH AUTO NA TA CHWILE JEDZIE CALKIEM CALKIEM. MODYFIKACJA PROGRAMU W DV-T SUCHODOLKA KOLO OZAROWA
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia, 2012, 19:48:17 wysłana przez MICHALO250 »