TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

w co się bawić-focus 2 czy astra H?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
w co się bawić-focus 2 czy astra H?
« dnia: 01 Lipca, 2011, 13:17:42 »
który z tych kompaktów polecacie? potrzebuję samochodu codzienno-rodzinnego, zatem wersja kombi. ciekawi mnie które z tych aut jest bardziej przestronne, ma większy kufer, więcej miejsca na przedniej i tylnej kanapie (także na nogi), który silnik jest cichszy, który mniej pali i jest tańszy w utrzymaniu, który się lepiej zbiera, która kabina lepiej wyciszona, które zawieszenie jest cichsze i bardziej komfortowe itd, itp... i czy wszystkie te silniki to common rail?
myślę o silnikach 1.6 109 KM lub 2.0 136 KM w Focusie i 1.7-1.9 110-150 KM w Astrze. wiem,że rozrzut duży,ale mam nadzieję,że pomożecie mi zawęzić pole poszukiwań i ułatwicie wybór auta.
pozdrawiam


got milf?

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: w co się bawić-focus 2 czy astra H?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipca, 2011, 10:29:52 »
Witam 8)
potrzebuję samochodu codzienno-rodzinnego, zatem wersja kombi. ciekawi mnie które z tych aut jest bardziej przestronne, ma większy kufer, więcej miejsca na przedniej i tylnej kanapie (także na nogi),
To są kombi na bazie kompaktów. Obydwa z tyłu nadają się do przewożenia dzieci, ew mało wyrośniętych nastolatków. 4 dorosłe osoby o wzroście 175cm w tym aucie to koszmar na długich dystansach. Niestety, aby kombi się nadawało do tego trzeba szukać takich w segmencie A6, E-klasa, V70 i podobne...
Jeżeli już wymagasz odpowiedzi to zdecydowanie Astra H. W porównaniu z Focusem I jest zdecydowanie ciekawsza w środku.
który się lepiej zbiera, 2.0 136 KM w Focusie, 150 KM w Astrze
Obydwa to przerost formy nad treścią w takim aucie. Paliwożerne, bardzo kosztowne w utrzymaniu i serwisie, problematyczne w obsłudze (FAP w siln. Forda). Typowe silniki do ganiania autostradowego. W polskich warunkach drogowych męczarnia dla kierowcy i silnika. Średnie spalanie ponad 7 litrów gwarantowane.
który silnik jest cichszy, który mniej pali i jest tańszy w utrzymaniu,
Zdecydowanie 1.7 CDTI 110KM, 260Nm
Nie jest to mistrz prostej ani też ćwiary ale wystarcza do sprawnego poruszania się. Bardzo żywotna jednostka ISUZU (ten sam co siedzi w Hondach I-CDTI) a przede wszystkim bardzo oszczędny i ekonomiczny. W trasie, we trójkę i z klimą spokojnie schodzi poniżej 5 litrów przy normalnej jeździe 100-110-120km/h. Dobry, trwały i niezawodny motor i bardzo żywotne turbiny.
która kabina lepiej wyciszona, które zawieszenie jest cichsze i bardziej komfortowe itd, itp
Dla mnie Focus w kombi jest znacznie twardszy niż Astra H ale, może to wina modelu jakim jeździłem bo miał 15-tki ale na profilu 55
Astra miała fabryczne kapcie na 65% profilu.
... i czy wszystkie te silniki to common rail?
Tak.
Ogólnie rzecz biorąc: odradzam jednostki Forda. To żywcem wzięte przeszczepy z PSA a niestety obydwie konstrukcje są dalece nieudane. Jak kolwiek idzie jeszcze przełknąć jednostkę 1.6 która nie należy do żłopów (jak 2.0) ale niestety żywotność tych silników to max 200 tyś km bezawaryjnej jazdy. Na dodatek obie jednostki wyposażane w FAP, którego serwisowanie jest kosztowne i problematyczne a który to potrafi stwarzać wiele problemów jeżeli nei jest regularnie ganiany w trasach. Biorąc pod uwagę skłonność do cofania liczników wszystkiego co jest w ogłoszeniach, masz dużą szansę trafienia na coś co ma już blisko tej granicznej cyfry i władujesz się po uszy...
Naprawa, serwis - kosztowne, diagnostyka - podobnie na dodatek niewielu ma pojęcie.
Jednostka Isuzu (z Opla) pod tym względem bije na głowę te z Forda bo się po prostu nie psuje.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca, 2011, 10:36:30 wysłana przez Piasek »

Offline DieselFan

  • **
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • got milf?
Odp: w co się bawić-focus 2 czy astra H?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipca, 2011, 10:47:54 »
Jednostka Isuzu (z Opla) pod tym względem bije na głowę te z Forda bo się po prostu nie psuje.
a co z fiatowskimi dieslami 1.9 w Oplach?
got milf?