TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Częsci turbiny Audi B4

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Częsci turbiny Audi B4
« dnia: 03 Lipca, 2011, 11:35:20 »
Witam.
Mam pytanie do części turbiny. Nie wiem czy temat już był, ale chciałabym zapytać co to jest za zawór, czy inny podzespól turbiny, który zaznaczyłam
w żółtym kwadraciku. Jeśli ktoś wie, proszę o pomoc.
Potrzebuje kupić do samochodu, a nie wiem czy nie można osobno zrobić zakupu, bez całej turbiny. Niestety mam jakiegoś głupiego mechanika, bo sam nie wie jak to się nazywa.
Jeśli ktoś wie, jak to się nazywa niech pomoże.

Pozdrawiam.



Odp: Częsci turbiny Audi B4
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpnia, 2011, 13:46:36 »
To jest przez niektórych t.zw. gruszka. Element sprężarki, który reguluje ustawienie łopatek kierujących a w starszych  modelach wastegate.
P.S. Zmień mechanika.

Offline yarecky3

  • *
  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Regeneracja turbin.
Odp: Częsci turbiny Audi B4
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpnia, 2011, 15:35:37 »
Jest to aktywator pneumatyczny, jak kolega wcześniej napisał służy do zmiany geometrii turbiny.
Teraz tylko jest pytanie dlaczego go potrzebujesz. Czasami zdarza się, że padają ale to rzadkość.
Skoro mechanik nie wie jak to się nazywa to diagnoza może być błędna.
Pytanie jest czy jesteś w stanie ruszyć cięgno na tyle aby dźwigienka zmiennej geometrii doszła do zderzaka (ta śrubka z kontrą).
A w odpowiedzi powiem, że kupisz sam aktywator. Najlepiej zgłoś się do najbliższego zakładu regenerującego turbiny. Na pewno będą mieli kilka używanych, a i nowe są w stanie zamówić.
W razie czego mam kilkanaście na stanie ale z zagranicy wysyłka będzie droższa niż sam aktywator :(
Napisz dlaczego potrzebujesz tę część? Co się stało z turbiną? Aby go sprawdzić musisz podłączyć pompkę podciśnieniową. 0.5 bara podciśnienia powinno ruszyć cięgno o około 4-5mm.
pozdro