TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« dnia: 20 Kwietnia, 2005, 20:45:46 »
Witam wszystkich. Jestem z Częstochowy i jezdze Fabią 1.9 TDI fabrycznie 101 koników. Jakieś poł roku temu podiechalem do Piortkowa do firmy zajmujacej się cheepowniem i zakupiłem Box'a, po zalozeniu na hamowni z 114 konikoiw - fabrycznych + wkladka BMC, uzyskalem 133 koniki i moment z 263 na 333 N, przjechalem juz jakies 15 tys, w sumie nie narzekam, autko nie dymi, i jest ok, ale czytajac rozne posty chcialbym sie dowidziec czy moj BOX nie szkodzi za bardzo silnikowi, jak to sprawdzic, dodam ze mam tez interfejs OBD2. Dzieki za odpowiedzi i pozdrwaiam wszystkich :)
Maćko !



Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwietnia, 2005, 10:38:56 »
Silnik jakoś to przeżyje, przy tak wysokim momencie martwiłbym się raczej o sprzęgło...
color=red]M[/color]aster's Tuning oddział Katowice

www.tdituning.pl

Kupię nowe lub używane wtryski ALH.
Sprzedam głowice VP 11 i 12mm.


194KM / 400Nm z 90tki :D

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwietnia, 2005, 16:45:20 »
Dzieki za pocieszenie odnośnie silnika :), a jesli chodzi o sprzęgło to zdaje sobie z tego sprawe, przy ostrzejszej jezdzie daje sie wyczuc zapach ślizgajacego sie sprzęgła więc świadomie nie forsuje auta, poczekam aż się skończy i założe mocniejsze, powiedz mi jeszcze jesli sie orientujesz, po rozkręceniu Box'a zauważyłem 3 zworki, nic nie ruszalem ale wydaje mi sie ze słuzą do zmiany programu, wiesz cos na ten temat, czy to pytanie do punktu sprzedaży?? :), dzieki za odpowiedz i pozdrawiam, Maćko!

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwietnia, 2005, 17:22:11 »
To są zworki do wyboru settingu (dawki i "okna" wtrysku) - nie są przypadkiem 4 zworki ?
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwietnia, 2005, 21:06:55 »
Masz racje, właśnie rozkręciłem i są 4 zworki, pierwsze dwie zwarte a 3 i 4 rozwarte. Możesz mi objaśnić ustawienia?? Maćko

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwietnia, 2005, 21:11:18 »
OK, to pewnie box Vtech (czyli nasz :)

To leci tak (od najsłabszego programu do najmocniejszego, widok z tyłu boxa, tak jak patrzysz):

|  - zworka zwarta (założona)
:  - zdjęta

 
| | | |
: | | |
| : | |
: : | |
| | : |
: | : |
| : : |
: : : |
| | | :  
: | | :
| : | :
: : | :
| | : :    - to właśnie masz
: | : :
| : : :
: : : :

Każdy następny program ma ok. 2 KM więcej niż poprzedni.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwietnia, 2005, 21:25:08 »
W takim razie bardzo się cieszę, że to Wasz Box'ik, testowałem go też w Passacie B5 1.9 TDI 130KM, efekt rewelacyjny, fakt że nie trafił na hamownie ale kręgosłup łamał :), tam właśnie było można zobaczyć jak dużo zależy od sprzęgła ;). Fajnie, dziękuje za opis, a czy to ustawienie jest optymalne?? Co mogłbyś doradzić dla mojej Fabki :). Serdeczne dzięki. Maćko.

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwietnia, 2005, 22:02:04 »
Myślę że jest tak jak napisał Aligator - możesz dać "ostrzej" - silnikowi to krzywdy nie zrobi (na max. będzie miał ok. 140 KM/350 Nm) ale sprzęgło może się już zmartwić.

Tak, to jest poprawny setting dla 1.9 TDI 101 i 115 KM. Dla 1.9 TDI 130 jest to o jedno oczko za duży setting (na tym ma ok. 168-170 KM i jest to już dość dużo jak na ten silnik, jeżeli mówimy o dużej trwałości sprzęgła i napędu). Możesz spróbować ostrzej - świat się od tego nie zawali :D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwietnia, 2005, 22:23:33 »
Fajnie :), dziękuje za informacje, będzie ostrzej a tuż po zdam relacje :), dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam :) . Maćko

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwietnia, 2005, 20:18:00 »
Cześć! To znowu ja :), i mam jeszcze jedno pytanie. Zdaje sobie sprawe z tego, ze moge BOX'ika rozkręcić na max'a i wszystko bedzie ok pod warunkiem ze nie przeforsuje turbiny, silnika i sprzęgła, ale czy "załącznie" najlepszego programy ma jakiś negatywny wpływ dla autka przy "normalnej" jeżdzie? Czy jest jakieś graniczne ustawienie po którym praca silnika staje się "niebezpieczna" dla żywotności, czy nie ma to znaczenia?  I jeszcze jedno :), prawdą jest że silniki PD najlepiej znoszą box'sowanie?? Dziękuje i pozdrawiam, Maćko!

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Kwietnia, 2005, 09:49:32 »
Teoretycznie to tak staraliśmy się dobrać charakterystyki poszczególnych modów w boxie, żeby zabić nic się nie dało (zgodnie z żelazną zasadą niesprawiania sobie problemów z reklamacjami od klientów z powodu przesilenia auta). Myślę że nic się nie stanie jak auto będzie miało te 140 KM - nie powinno być problemów. Nasz oddział w Niemczech instaluje te boxy (Niemcy kupują więcej boxów niż chipów) zawsze z modem o jeden wyższym niż my w kraju i nigdy nie odnotowaliśmy problemów - myślę że spróbuj ten przedostatni.
Dla normalnej jazdy nie ma to znaczenia.

Najlepiej można modyfikować auta z pompami VP44-PSG16 (czyli np. Opel Vectra, Signum 2.0 DTI, 2.2 DTI) - gdzie można "na siłę" podnieść osiągi o nawet 40 KM. W drugiej kolejności silnik 2.0 TDI 16V (Audi, Skoda, Seat) - również do 180 KM da się dojść.

Zwykle chipem da się zajść trochę dalej  - o ile komuś zależy na ostrym wysileniu silnika - to chip jest lepszy.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwietnia, 2005, 00:08:21 »
Czyli VP44 i pompkowtryskiwacze to jest lepsze w tuningu od comonreila?
Nieważna fura, ważne kto nią jedzie ;) Turbotechnika

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Kwietnia, 2005, 21:40:54 »
Cześć Piro, dzieki za informacje, właśnie "zwieram" się i lece zapiąć box'ika. Pozdrawiam i do następnego - postu pewnie :) . Maćko!

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Kwietnia, 2005, 09:19:43 »
Z założenia można uzyskać na nich wyższe moce ponieważ mają wyższe ciśnienia wtrysku i zwykle również większy przepływ max.
Ponadto niezawodność jest już dużo wyższa - większość ciężarówek używa VP44 lub podobnych, bo nie mogą psuć się co 50000.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Tuning Fabia 1.9 TDI 101 na 133 km :) ???
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Kwietnia, 2005, 20:43:34 »
Cześć Piro :). Właśnie odbyłem przęgląd w mojej furce i zaraz zapiąłem box'ika. Zworki tak jak sugerowałeś i efekt rewelacyjny, ciągnie ponad 4000, radość z jazdy!!!! Koledzy box' ujecie furki "Naprawde warto" :), fajnie mieć dieselka z DOBRYM box'ikiem, pozdrawiam Wszystkich i ...... keep boxing :) !!!