TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Lekkie falowanie obrotów TDI PD ARL

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lekkie falowanie obrotów TDI PD ARL
« dnia: 29 Listopada, 2011, 20:15:26 »
Witam wszystkich,
Po niedawnym zakupie auta zauważyłem lekkie falowanie obrotów tuż po odpaleniu(pali na dotyk), obroty wahają się w przedziale 890 - 900,  spalanie chwilowe na postoju wynosi 1,2 - 1,3 l/h przy wyłączonych wszystkich odbiornikach. Kiedy przejadę ok 2 km temperatura silnika jeszcze się nie podniosła spalanie pokazuje już ok 0,8l/h obroty już nie falują, są równe - ale czasami spalanie chwilowe jest większe ( wtedy falują). Kiedy silnik osiągnie temperaturę 80 stopni obroty są zawsze równe bez żadnych wahań a spalanie wynosi zawsze 0,8l/h. Jak silnik osiągnie temperaturę roboczą 90st spalanie chwilowe na postoju z wyłączonymi odbiornikami 1,4 - 1,5l/h obroty delikatnie falują 890- 900 (może ciut mniejsze) ale zauważalne gołym okiem. Podjechałem do serwisu po podłączeniu vag nie wykazał żadnych błędów, wahania obrotów były widocznie w vag'u dawki paliwa mieściły się w normie -2,8  2,8 chociaż jeden pompowtrysk wykazywał odchylenie -1,8 pracownik serwisu mówi ze na takie odchylenia "przymykają oko". Zauważyłem ze na postoju mocno czuć spaliny. Poz tym w każdych warunkach auto pali na dotyk, niema żadnych problemów z przyśpieszeniem a spalanie średnie na kompie ok 6,5l.  Nie spotkałem się z identycznym problemem na forum. Proszę o jakąkolwiek diagnozę



Odp: Lekkie falowanie obrotów TDI PD ARL
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudnia, 2011, 10:31:43 »
Falowanie po odpaleniu silnika nie powinno niepokoić, co do rozgrzanego silnika sporadyczne zmiany wolnych obrotów również. Ważne by mieściły się w normie. Co do pompki i jej korekcji nie byłbym tak spokojny, odchyłka 1.8 nie przekracza normy ale może znaczyć niemałe zużycie pompki  :(
Chciałbyś sam diagnozować swoje auto?
Sprawdź http://interfejsvag.blog.onet.pl/

Odp: Lekkie falowanie obrotów TDI PD ARL
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lutego, 2012, 18:58:28 »
Witam,
przerabiałem podobny problem jaki opisał kolega w moim ATD. Jedyną różnicą było to że wszystkie pompki posiadały bardzo małe korekty. W moim przypadku problemem był przepływomierz a dokładniej sterowanie EGR'em. Obroty zimnego silnika lekko falowały lecz mieścił się w tolerancji, chwilowe zużycie także rosło w momencie falowania a co za tym idzie było czuć zapach niespalonej ropy. Problem nie pojawiał się po rozgrzaniu jednostki do około 80 stopni. VAG oraz KTS nie znajdował błędów. Metodą chałupniczą doszedłem do tego że problem ustępował "na zimno" po odłączeniu przewodu podciśnienia EGR (zawór pozostawał w pozycji zamkniętej). Wniosek z tego że silnik otrzymywał za dużą dawkę powrotną spalin i się krztusił.
Pozdr
VW GOLF IV 1.9 TDI PD ATD 100KM
AUDI A4 B7 2.0TDI PD DPF 8V BPW 140KM

Odp: Lekkie falowanie obrotów TDI PD ARL
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marca, 2012, 17:39:40 »