TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Jaki wybrać samochód do jazdy na przepalonym rzepaku ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki wybrać samochód do jazdy na przepalonym rzepaku ?
« dnia: 10 Stycznia, 2012, 20:56:13 »
Witam. Mam zamiar kupić samochód który będę zasilać olejem z pobliskiej restauracji ,oczywiście wcześniej oczyszczonym i przefiltrowanym. Zastanawiałem się nad Mercedesem W124 3.0 ,jednak jest to duży samochód. A może nada się Corsa II 1.7d ISUZU . Proszę o pomoc w wyborze najodpowiedniejszego samochodu ,oraz jakieś sugestie ,jeżeli takie zaistnieją. Myślę też nad podgrzewaniem baku. 



Odp: Jaki wybrać samochód do jazdy na przepalonym rzepaku ?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Stycznia, 2012, 11:18:28 »
Silnik Isuzu jest ok. On konstrukcyjnie jest wytrzymały. Tylko tyle że słaby.

Odp: Jaki wybrać samochód do jazdy na przepalonym rzepaku ?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lutego, 2012, 20:16:30 »
a do jakiej ceny? stare mercedesy są bardzo solidne, może vw golf III? 

Odp: Jaki wybrać samochód do jazdy na przepalonym rzepaku ?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lutego, 2012, 23:00:38 »
tylko silniki starszej generacji, mercedesy, golf III, corsa b, itd te silniki najlepiej znoszą jazdę na rzepaku, w nowszych silnikach lepiej żebyśmy o tym zapomnieli bo narobimy sobie kłopotów ;)

Odp: Jaki wybrać samochód do jazdy na przepalonym rzepaku ?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lutego, 2012, 09:46:28 »
Ja widziałem mercedesa CDI 280 (taki z tych starszych) i popieprzał na rzepaku już któryś rok tyle że nie przepalonym ale nowym, pół na pół z ropą albo opałem. Taki powalony dziadek prowadzący gdzieś w górach hurtownie spożywcze i jakieś składy tym jeździł. Wiem bo mi się pochwalił jak sie z nim spotkałem na giełdzie samochodowej. Mam nadzieje ze nie po wtryski do tego merola na tej giełdzie był  ;D

Odp: Jaki wybrać samochód do jazdy na przepalonym rzepaku ?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lutego, 2012, 09:58:18 »
wcale mnie to nie dziwi, te silniki są nie do zajechania, ja znałem gościa co miał Merca W124 2.5 i lał rzepak i jeździł tak przez ponad 2 lata bez większych problemów ;)

Odp: Jaki wybrać samochód do jazdy na przepalonym rzepaku ?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lutego, 2012, 19:33:10 »
Witaj
Przepalony rzepak powinien się sprawdzić w przypadku diesli wyposażonych w rzędowe i rotacyjne pompy wtryskowe sterowane linką. W przypadku nowszych sterowanych elektronicznie to może być różnie. Skład spali może nie odpowiadać sterownikowi silnika i auto nie pojedzie ;/
VW GOLF IV 1.9 TDI PD ATD 100KM
AUDI A4 B7 2.0TDI PD DPF 8V BPW 140KM