TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

magnetyzery

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magnetyzery
« dnia: 02 Lutego, 2012, 23:06:47 »
co sądzicie na temat tych 'wynalazków' ? Miał ktoś może styczność z tym?



Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lutego, 2012, 09:44:12 »
To raczej działać nie może bo benzyna sie nie magnesuje (jest na to jakaś mądra nazwa).
Niektóre firmy które je produkują twierdzą że działają ale ja nie słyszałem o nikim, komu poza efektem placebo pojawiłyby się jakieś oszczędności.
Do diesli wiem że są albo jakieś dodatki do paliwa w ciężarówkach w australii używane (nie wiem czy nie propan czy propanol) albo można założyć takiego greeen boxa ekotuning owego ale oszczędności nie wiem jakie są i czy takie jak deklaruje producent. Na allegro sprzedają.

Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lutego, 2012, 09:50:02 »
moim zdaniem to głupota i zwyczajne naciąganie ludzi, nie słyszałem żeby faktycznie komuś zmniejszył spalanie i dał więcej mocy...

Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lutego, 2012, 16:29:33 »
moim zdaniem to głupota i zwyczajne naciąganie ludzi, nie słyszałem żeby faktycznie komuś zmniejszył spalanie i dał więcej mocy...

czytałem gdzieś testy tych magnetyzerów i nie zmniejszyły one spalania a w niektórych przypadkach nawet ZWIĘKSZYŁY więc jak widać jest to tylko jedna wielka ściema i stek bzdur

Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lutego, 2012, 12:33:34 »
tak jak napisał kolega wyżej, magnetyzery to absurd, tylko naiwni je kupują.

Offline fresh

Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lutego, 2012, 10:10:33 »
a ma ktoś link może do testów tych magnetyzerów?

Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lutego, 2012, 10:39:40 »
linka niestety już nie mam, ale też czytałem swego czasu o testach tego cudownego wynalazku i powiem tylko tyle że lepiej tego unikać ;)

Offline turi

Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lutego, 2012, 10:35:05 »
zastanawiam się kto normalny w to wierzy? Przecież gdyby takie urządzenie istniało to fabryki by to montowały seryjnie żeby ich samochody były lepsze...

Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lutego, 2012, 19:08:42 »
Magnetyzery to ściema i jeszcze raz ściema
VW GOLF IV 1.9 TDI PD ATD 100KM
AUDI A4 B7 2.0TDI PD DPF 8V BPW 140KM

Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lutego, 2012, 13:33:23 »
Magnetyzery to ściema i jeszcze raz ściema

szkoda tylko że tak wiele ludzi dalej to kupuje, po cichu licząc na to że dzięki temu ich auto będzie 'lepsze' co jest bzdurą

Odp: magnetyzery
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Października, 2012, 20:21:41 »
Chciałbym podzielić się swoją opinią o magnetyzerach.
Założyłem już 2-a  magnetyzery trójpolowe do dwóch samochodów. Pierwszy raz testowałem go w Renault Scienc 1,9 dci. Przed założeniem nie byłem w stanie obniżyć spalania poniżej 6,7 litra na 100 km. Po montażu okazało się, że nie ma problemu przy tym samym stylu jazdy zejść ze spalaniem do 6,2 l na 100 km.
Drugi samochód (Chevrolet Cruze 2.0 D - 163 KM) również wyposażyłem w magnetyzer trójpolowy + magnetyzer powietrza.
Tym razem z uwagi że samochód jest nowy nie mogę się wypowiedzieć co do wpływu magnetyzera na spalanie. Na razie.
 Po zamontowaniu (ok. 3 miesiące) sprawdziłem samochód na hamowni i okazało sie, że moc wzrosła do 178 KM a moment obrotowy wzrósł ze 360 katalogowych do 403 Nm.
Pozostaje więc pytanie czy te parametry otrzymałe w "darze" od producenta czy jest to wpływ jednak magnetyzera .
Z tymi "wątpliwościami" zostawiam wszystkich niedowiarków.
Pozdrawiam.