TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Czy akumulator mozna regenerowac

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fresh

Czy akumulator mozna regenerowac
« dnia: 07 Lutego, 2012, 10:06:21 »
Tak jak w temacie? Słyszałem że podobno można ale nic więcej na ten temat nie wiem i chętnie bym się czegoś dowiedział od kogoś kto już tak robił, albo wie że tak można robić :) Dzięki z góry



Odp: Czy akumulator mozna regenerowac
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lutego, 2012, 10:42:52 »
znalazłem coś takiego:

"Wyciągamy akumulator z motorka i ładujemy go za pomocą prostownika. Akumulator należy ładować prądem stanowiącym 10% pojemności akumulatora (np. akumulator 5Ah ładujemy prądem 0,5A, 100Ah ładujemy prądem 10A itd.). Po naładowaniu akumulatora (w tym przypadku wtedy, gdy zauważymy że akuś zaczął się gotować), odłączamy baterię od prostownika i pozostawiamy na jedną godzinę. Po tym zabiegu wylewamy elektrolit, a akumulator napełniamy wodą destylowaną (koniecznie destylowaną!). Tę czynność powtarzamy dwa razy. Woda wypłukuje bowiem zalegając nieczystości. Po dwukrotnym przepłukaniu wodą destylowaną napełniamy nią akumulator po raz trzeci i znów podłączamy go do ładowania na około godzinę. Następnie wylewamy wodę, a baterię zalewamy nowym elektrolitem. Prostownik znowu idzie w ruch i ładujemy akumulator aż do pełnego naładowania. Wtedy montujemy akumulatorek tam, gdzie jest jego miejsce i cieszymy się jego pracą nawet przez kilka miesięcy. Ten sposób oczywiście nie sprawdzi się, jeżeli akumulator jest już całkowicie zasiarczony i ma 100lat. Sposób jest skuteczny, gdy akumulator po pełnym naładowaniu „trzyma” napięcie np. przez 1-2 dni, a w trakcie jazdy nie jest w stanie też „dać” prądu."

Czy ktoś już tak próbował?  ::)

Offline turi

Odp: Czy akumulator mozna regenerowac
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lutego, 2012, 10:34:13 »
Potwierdzam, sam tak robiłem lata temu jak na siłę chciałem przedłużyć żywotność akumulatora :)

Odp: Czy akumulator mozna regenerowac
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lutego, 2012, 19:10:26 »
Wg mnie nie ma to większego sensu ponieważ akumulator jak każda bateria ulega zużyciu więc zabieg daje efekty na chwilę bądź wcale.
VW GOLF IV 1.9 TDI PD ATD 100KM
AUDI A4 B7 2.0TDI PD DPF 8V BPW 140KM

Odp: Czy akumulator mozna regenerowac
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lutego, 2012, 13:43:18 »
niby nie ma większego sensu, ale jednak jak ktoś nie chce kupować nowego akumulatora bo np sprzedaje auto to zabieg jest bardzo dobry ;)

Odp: Czy akumulator mozna regenerowac
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lutego, 2012, 23:24:35 »
można, ale z 2 strony efekt będzie krótkotrwały i wątpię że długo potrzyma na takich mrozach...

Odp: Czy akumulator mozna regenerowac
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lutego, 2012, 11:09:01 »
a ja muszę ci podziekować Jacku za ten krótki poradnik, możliwe że go sam zastosuje bo mam jeden starszy akumulator którego można by przywrócić do życia  ;D

Odp: Czy akumulator mozna regenerowac
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lutego, 2012, 21:41:14 »
moim zdaniem to troszkę żmudna praca, bo taki akumulator po regeneracji wcale długo nie wytrzyma  ;)

Odp: Czy akumulator mozna regenerowac
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lutego, 2012, 16:35:51 »
moim zdaniem to troszkę żmudna praca, bo taki akumulator po regeneracji wcale długo nie wytrzyma  ;)


dla Ciebie może i żmudna, ale wielu osobom może się to przydać :)

Odp: Czy akumulator mozna regenerowac
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lutego, 2012, 22:41:58 »
mam nadzieje że komuś się przyda ten artykuł, osobiście też wypróbuje to za parę dni i podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami.