TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

2.2 dti w oplu astrze kombi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yota

2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwca, 2005, 10:02:27 »
Cytuj

A czy ktoś ma doświadczenia z diesel-japan

 Jasne!!! Toyota Avensis D-4D /diesel -110KM/ Wymiana sprzęgła wraz z kołem zamachowym -4000zł. wymiana przepływomierza powietrza -1000zł. Przebieg tylko 48000km.Bardzo wrażliwy silnik na jakość paliwa.

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwca, 2005, 21:37:38 »
yyyy w 2.2 DTI maczal palce fiat?? :) a dokladniej w czym maczal te palce w tym silniku?  :roll:
O

2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwca, 2005, 21:40:53 »
Też chciałbym wiedzieć w czym je maczał?  (maczał napewno w 1.9cdti i to w całym silniku)

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwca, 2005, 22:10:34 »
a z GM nie wspopracowal opel? ciekawe jaki bedzie ten 1,9 CDTI napewno wrazliwy na paliwo jak wiekszosc noych diesli
O

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lipca, 2005, 23:02:54 »
2.2 DTI jest rozwinięciem 2.0 DTI. To naprawdę nie jest zły silnik. Sam niezbyt lubię Opla, ale nie lubię też arbitralnych wypowiedzi że TDI rulez (czytaj - piszący zna się tylko na TDI) i epatowaniu "płaskimi" porównianiami.

Miałem 2 sztuki nowych VW. Psuły się tak, że nie da się opisać. To był szajs i zresztą sama fabryka to przyznała, wymieniwszy pierwsze z tych aut na drugie (zepsuło się 11 razy w przeciągu roku, w tym było fabrycznie krzywe karoseryjnie). Potem kupiłem Forda  - i nie spaliła się nawet żaróweczka przez pierwsze 2 lata.

Ale nie piszę że VW to dramat a Ford jest cool. Mogę natomiast realnie powiedzieć że silniki diesla VW są proste i solidne choć nie mają ani kultury pracy ani specjalnej ergonomii. Są darzone w Polsce estymą (bo niemieckie).

Nowe diesle CR (ale 2.2 DTI nie) są dramatycznie wrażliwe na paliwo.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Kingu

Odp: 2.2 dti w oplu astrze kombi
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Maja, 2012, 21:27:08 »

Opdpowiedź trochę spóźniona ale jest, w związku z pseudo znawcami.Kolego promax chciałbym cie uświadomić iż zdrowy silnik 2.2DTI np. w astrze G ,daje rade każdemu silnikowi 1.9TDI odpowiednik (masa) golf IV ,pod względem osiągów,jeśli  piszesz o silnikach opla 2.0DTL bez intercoolera lub nawet z intercoolerem 2.0 DTI i wrzucasz to do jednego wora to rzeczywiscie pogratulować tobie wiedzy.Pragnę cie poinformowac że silnik 2.2DTI dysponuje max momentem obrotowym 280Nm, który to dostępny jest już od 1500 RPM i zeżre każdego vw co jestem w stanie udowodnić.
Pozdrawiam


Wypowiadałem się o silnikach TDCi bo takie autko też mam (mondeo 130 KM) i jeździ się zajefajnie,tyle że koło zamachowe już wymieniałem no i czekam na coś z osprzętu CR.Wypowiadałem się również przypuszczając że Toyota zaskoczy Nas czymś pozytywnym i czekam na ofensywę ze strony Hondy bo podobno mają świetny silnik I-CDTi -ale nie jeździłem więc w myśl pewnej niepisanej zasady nie wypowiadam się.
Wątek z plastikami,nawet jeśli są lepsze niźeli te których używa się w produkcji opakowań do Tic-Tictaków to dlaczego Opel używa pokręteł do bojlera w kokpicie do regulacji nawiewów itd???
 Astra II ma tak paskudne wnętrze że szkoda gadać,sprawdz zanim to skrytykujesz
I ostatnia kwestia,Piro i jego dzielna obrona 2,2 DTI-zauważ że to jedyny silnik Opla za którym stanął,nawet jeśłi wyciąga 150 km,to dla mnie wciąż ten silnik jest ociężały,nie czuć tej mocy i tyle,pozatym klekocze jak Ursus,to też polecam sprawdzić.
A moje wypowiedzi biorą się stąd-miałem 2 Opelki DTI -82 i 100 ,wcześniej miałem DL 68KM,a potem Bore 115 KM
W przenośni to tak jakbyś zapiedzielał taczką(Opel) i przesiadł się na Qada,zwyczajnie nie ma czego porównywać.pozdro