TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Fap, fap...FAP w Cruzie - czy ktoś już go wyłączył?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maniak

  • *
  • 4
  • Ekspert od wszystkiego o co nie chcą mnie pytać
Fap, fap...FAP w Cruzie - czy ktoś już go wyłączył?
« dnia: 06 Listopada, 2012, 14:24:11 »
Tak sobie jeżdżę ostatnio Cruzem i pomyślałem, że aby nie narażać się na niepotrzebne koszty w przyszłości może już teraz wyłączę DPF-a, jednak okazało się, że to nie jest takie hop-siup i to auto nie należy do tych modeli co je od kopa robią w zakładach. Co gorsza okazało się również, że to jeden z tych samochodów co nikt sobie z nim nie jest w stanie poradzić. Jednak to co przeczytałem dzisiaj trochę mnie zaskoczyło:
http://vtech.pl/wylaczenie-filtra-fapdpf-i-chip-tuning-chevrolet-20-vcdi-wtrysk-delphi

Tutaj też pytanie - czy ktoś już poddał swojego Cruza zabiegowi wyłączania filtra? Poza tym czy to możliwe, że tylko jedna firma opracowuje nowe rozwiązania a cała reszta to średniej klasy chiptuningowi 'rzemieślnicy'?



Offline Jaca1979

  • *****
  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fap, fap...FAP w Cruzie - czy ktoś już go wyłączył?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Października, 2014, 08:58:09 »
Większość małych warsztatów  to rzemieślnicy,  którzy  pojęcia nie mają co robią,  mają kable do odczytu i zapisu  i pakują  do aut pliki  o których nie mają pojęcia  i potem nie wiedzą co z autem się dzieje. Może nie jedna firma opracowuje rozwiązania typu dpf off, ale nie ma ich dużo. 
Oddaj auto  tunerowi,  zapłać uczciwe  pieniądze  adekwatne do roboty i wiedzy  i będziesz jeździł autem bez problemów.

osobiście  wydaje mi się,  że Twoje auto nie powinno stwarzać wielkich problemów, nie miałem jeszcze  z Cruzem  przyjemności. 

Drugie  moje zdanie  jest  takie,  że  zdrowych zębów  się  nie  wyrywa  , wiec jak wszystko jest  ok  to bym normalnie  jeździł.

Pozdr 
« Ostatnia zmiana: 16 Października, 2014, 09:01:32 wysłana przez Jaca1979 »
Tel. 509963063
Regeneracja Turbosprezarek,  chiptuning, DPF serwis, Hamownia

Daria

Odp: Fap, fap...FAP w Cruzie - czy ktoś już go wyłączył?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopada, 2017, 00:22:17 »
U mnie lokalny warsztat z czymś takim sobie poradził, ale właściciel to jest mega pasjonat.