TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

BMW E34 525td 86kW - co sprawia że się przegrzewa?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maniak

  • *
  • 4
  • Ekspert od wszystkiego o co nie chcą mnie pytać
BMW E34 525td 86kW - co sprawia że się przegrzewa?
« dnia: 09 Lipca, 2012, 15:17:11 »
Zauważyłem ostatnio że moje BMW bardzo szybko się przegrzewa. Już po zrobieniu kilkunastu kilometrów (bez nadmiernego wkręcania silnika) wskaźnik temperatury przechodzi na czerwony obszar. W zbiorniku wyrównawczym woda jest zagotowana wręcz.

Jak myślicie co to może być? Termostat czy pompa? a może jeszcze coś innego?



Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: BMW E34 525td 86kW - co sprawia że się przegrzewa?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipca, 2012, 09:29:45 »
Problem długiego silnika i przegrzewania ostatniego cylindra, ostatnich dwóch... Pierwsze to kontrola pompy cieczy czy przypadkiem wirnik się nie urwał. Kolejna to płukanie układu chłodzenia specjalnym preparatem płuczącym który usuwa kamień kotłowy i nagary/szlamy/syfy z całego układu chłodzenia (kanały silnika, węże/przewody, chłodnica, nagrzewnica) czym zwiększa się skuteczność chłodzenia całego układu. Nieraz zabieg trzeba przeprowadzić 2-3x nim z chłodnicy zacznie lecieć czysta woda. Ale tutaj jest ryzyko iż w tak wiekowym aucie mogą się pojawić wycieki z chłodnicy - zwłaszcza kiedy "starość i przejścia" zrobiły swoje a ktoś przed Tobą zaaplikował w układ jakieś uszczelniacze. No chyba że chcesz zainwestować i sprawić mu nowiutką chłodnicę cieczy. Ok 4 stów i po kłopocie ;)
Oczywiście to wszystko ma sens jeżeli silnik nie dmuchnął jeszcze uszczelki pod głowica lub co gorsza nie doszło do uszkodzenia głowicy na skutek przegrzewania się silnika.

GandalfWhite

Odp: BMW E34 525td 86kW - co sprawia że się przegrzewa?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maja, 2018, 17:33:20 »
Bardzo polecam - integratoriopinioni site