TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Ubywający płyn ze zbiorniczka

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lukas8628

Ubywający płyn ze zbiorniczka
« dnia: 02 Sierpnia, 2012, 21:47:30 »
witam posiadam seata toledo 1.9 Tdi 2002r 110KM, PROBLEM JEST TAKI ŻE CO 100 km dolewam wody do zbiornika bo ubywa dośc szybko .Wczoraj zauważyliśmy że wiatrak nie kręci i przewód do chłodnicy jest zimny więc sprawdziliśmy termostat a w nim zrobiliśmy 4 dziurki i włożyliśmy  z powrotem i zalaliśmy wodą do sprawdzenia co będzie się dzialo. temp wzrosla do ponad 90 stopni i odpalił wiatrak więc niby wszystko dobrze. zrobiłem wczoraj póżniej 90 km i odstawiłem auto . Dziś wsiadam , zajechałem dosłownie 800 metrów i zaświeciła się kontrolka od temperatury choć temp była 60 stopni bo dopiero co ruszyłem . Podnoszę maskę ,odkręcam korek a tam nie ma znów wody. Korek od oleju nie jest w maśle i jak narazie poziom oleju trzyma się w normie nie wzrasta. mam ten problem od ponad miesiąca i przez ostatnie dwa tygodnie wlałem już 5 litrów wody do samego zbiorniczka. Nie ma śladów pod autem żeby gdzieś ciekło ale dziś dolałem wody i poraz kolejny położyłem karton czekam do jutra .Proszę o pomoc i pomysły co to lub co jeszcze sprawdzić.



Munio

Odp: Ubywający płyn ze zbiorniczka
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Września, 2012, 14:57:29 »
Witaj
Prawdopodobnie masz uwaloną uszczelkę pod głowicą! Ale dla pewności zrób test!!!
Przegoń ostro autko, czyli 1 kapa, 2 kapa, 3 kapa, i tak na każdym biegu kręć go po 4500 obr. Jeżeli płyn ci wyrzuci zbiorniczkiem wyrównawczym to MASZ ODPOWIEDŹ !!! Możesz spróbować zamienić korek zbiorniczka, i zobaczysz co się będzie działo!!!

anonim

Odp: Ubywający płyn ze zbiorniczka
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Października, 2012, 14:56:12 »
Trzeba być debilem aby namawiać do kręcenia diesla na każdym biegu do 4500 obr/min!!! Co do ubytku to przerabiałem ostatnio taki problem u kupla z tą różnicą że to był silnik benzynowy. Tygodniowo ubywała cała zawartość zbiornika wyrównawczego. Winny był króciec przy głowicy. Płyn wyciekał po rozgrzaniu przez nieszczelny gwint i kapał na silnik. Pod samochodem nie było plam ponieważ ściekając po silniku  parował.

Munio

Odp: Ubywający płyn ze zbiorniczka
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Października, 2012, 18:15:54 »
Gościu OGRANICZONY jesteś!!!!!! Weź do łap instrukcje Użytkowania np. A4 i poczytaj tylko ze zrozumieniem!!!!!

anonymous

Odp: Ubywający płyn ze zbiorniczka
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopada, 2012, 16:32:58 »
Witam wszystkich!
Wtrącę się do tej dyskusji bo tak się składa że mam dwa samochodu marki audi A4 B6 i B7 i w instrukcji nie widziałem rad aby kręcić silnik na każdym biegu do końca. Jeżeli się mylę to proszę o podanie numeru strony.

Odp: Ubywający płyn ze zbiorniczka
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maja, 2013, 19:17:33 »
Witam.

Mam podobny problem. Może nie jest aż tak uciążliwy ale sie zdarza. Mój silnik to 1.6 tdi w golfie VI. Otóż:
Kilka razy po gonieniu zajechałem na parking, wystudziłem troche turbine i wyłączyłem. Następnego dnia przychodze, odpalam i miga mi na żółto kontrolka temperatury. Jak się później okazuje sucho w zbiorniczku. dolałem przestało. Jakieś 2 miesiące później to samo, z tym że ta sytuacja była bardzo dziwna. Znowu goniłem. znowu gasiłem, następnego dnia odpaliłem. Sucho. Dojeżdżam na stacje, otwieram zbiorniczek i nagle woda napłynęła gwałtownie. Spotkał się ktoś z tym?

Pozdro