TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Pytanie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline długopis87

  • *
  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
Pytanie
« dnia: 26 Sierpnia, 2012, 13:16:21 »
Witam.Mam pytanie do forumowiczów:Czy warto kupowac diesla z przebiegiem powyżej 300 tyś km?Dodam,że w grę wchodzi Tdi 90/110 Km.Obecnie mieszkam i pracuję w Norwegii.Auta tutaj są drogie,a chciałbym kupić diesla.Pozdrawiam.


Life is 2 short 2 be slow

Odp: Pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Września, 2012, 20:47:51 »
gdziesz ty tam znalazl taki przebieg? tam ludzie praktycznie nie jezdza 200 tys ciezko znalezc a ponad 300 to sporadyczne przypadki..wiaze sie to z tym ze 80 % norkow ma wykupione ubezbieczenie (zazwyczaj) na max 10 tys w ciagu roku po przekroczeniu sie doplaca a ze koszta sa nie male to i zazwyczaj mieszcza sie w tych granicach .No co innego obcokrajowcy ,ale np nasi  w wiekszosci  poruszaja sie na polskich szyldach ..

Offline długopis87

  • *
  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Września, 2012, 14:29:42 »
Wejdz sobie na stronę Finn.no i sprawdz czy 200 lub 300 tyś km to sporadyczne przebiegi.Norwedzy jeżdzą sporo wbrew pozorom.Szukam auta w cenie do 50 tyś NOK i dużo jest takich aut.Polacy,jeżeli pracują ponad rok legalnie muszą mieć auto na norweskich numerach.Takie są przepisy.Oczywiście normą jest kupowanie ubezpieczenia na 10 tys km rocznie,ale nasi rodacy cofają liczniki.Sprawdz sobie jakie przebiegi mają auta.To są realne przebiegi,a nie to co na alledrogo...
Life is 2 short 2 be slow

Odp: Pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Września, 2012, 11:19:12 »
wiem ze sa realne i znam ta strone ale to sa zazwyczaj juz mocno zuzyte wozy tzw kebab samochody a od nich zakup takiego to juz ryzyko i sa zazwyczaj krecone , a rok mozesz jezdzic spokojnie -mozesz tez wystosowac pismo z zapytaniem o mozliwosc jazdy na drugi rok i przewaznie dostaniesz pozwolenie od toler ,poczekaj lepiej troche i kup cos normalnego .Zreszta jak znasz jezyk dobrze to podzwon troche i sam sie przekonasz

Offline długopis87

  • *
  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Września, 2012, 20:44:27 »
Masz rację.Większosc tych aut jest juz zmęczona.Drugą rzeczą jest to,że Norki nie dbają o auta.O Pakisach i reszcie tej dziczy już nie wspominając....Jeżeli już mam tutaj cos kupić to coś do jazdy,a nie trupa.Więc koniecznie auto od pierwszego właściciela z pełną historią serwisową.Wstrzymam się z kupnem na rok.Jednak w takim wypadku muszę cos kupić w Pl.I tutaj mam mocną zagrychę.Co wybrać : Audi A3,Golf4 czy Octavia,Bora???????
Life is 2 short 2 be slow