TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

1.9 tdi AGR czasami nie odpala, lub mruga spirala

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1.9 tdi AGR czasami nie odpala, lub mruga spirala
« dnia: 15 Listopada, 2012, 02:47:26 »
Witam.
Auto to Seat ibiza 1.9 tdi silnik AGR (zwykła pompa).
Problem polega na tym że czasami auto zwyczajnie nie chce zapalić, po prostu przekręcam kluczyk i kręci i nic. Zrobię tak kilka prób i w końcu przy 5-6 odpala normalnie z pół obrotu. Dodam że przy niektórych nieudanych próbach nie zaświeca się kontrolka od świec po przekręceniu kluczyka na zapłon. Ale jednak czasami kontrolka normalnie mignie a auto nie odpala. Czyżby przekaźnik 109?
Drugi objaw jest taki że raz na jakiś czas przy odpalaniu w momencie kręcenia rozrusznikiem miga kontrolka od świec i już po odpaleniu przestaje.
Generalnie auto odpala super czy mróz czy lato, czy ciepły czy zimny.
Jakieś sugestie?
Na vagu nie mam żadnych błędów.



anonymous

Odp: 1.9 tdi AGR czasami nie odpala, lub mruga spirala
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopada, 2012, 16:26:08 »
Witam!
109 odpowiada za układ podgrzewania wiec to może być  przyczyna tego że ci ciężko zapala ale w niskich temperaturach. Sprawdź czy podczas podgrzewania masz napięcie na wiązce do świec. Jednak z drugiej strony gdyby nawet świece nie grzały to przy obecnych temperaturach i z założeniem że silnik jest jeszcze w dobrym stanie i ma dobrą kompresę to powinien zapalić przy 4-6 obrotach wału, a nie przy 6 próbie ;/ Osobiście radzę zostawić auto na noc u jakiegoś mechanika aby on sam go odpalał zimnego z podłaczonym KTSem lub VAGiem. Pozdrawiam

Odp: 1.9 tdi AGR czasami nie odpala, lub mruga spirala
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopada, 2012, 16:31:44 »
109 jest od sterownika silnika od świec jest 103 bodajże.
Generalnie komprecha jest na pewno bo on jak wszystko jest ok to po nocy odpala po pół obrotu wałem :) W zeszłą zimę do -15 nie zauważałem różnicy w odpalaniu żadnej między zimą a latem.
Dzisiaj znowu miałem cyrk bo przekręcałem kluczyk ze 30 razy i kontrolka od świec nie żyła. Miałem już dzwonić po ojca żeby mnie scholował, ale w końcu przekręciłem któryś raz z kolei zapłon widzę kontrolka migła i auto zajarzyło bez problemu.
Aha wyjąłem ten przekaźnik to ma pęknięta obudowę i jakieś ponadpalane luty jakby ktoś przy nic coś już robił.

Odp: 1.9 tdi AGR czasami nie odpala, lub mruga spirala
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Stycznia, 2013, 23:01:09 »
Hej, mozesz napisac co bylo u Ciebie przyczyna? Mam dokladnie takie same objawy. Odpala z pol obrotu bez znaczenia czy zimny czy cieply. Od czasu do czasu cos mu odwala i nie chce zalapac. Trzeba wtedy cofnac kluczyk i zazwyczaj uruchamia sie na dotyk, nie kuleje wiec to chyba nic zwiazanego z pompa paliwa, zaworem zwrotnym. Podejrzewam przekaznik, u mnie tez czasem miga kontrlka swiec podczas krecenia jak nie chce sie uruchomic. Bardzo prosze o odpowiedz. Mam wrazenie ze to sie zdarza corz czesciej.