TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Sharan problemy z silnikiem :(

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sharan problemy z silnikiem :(
« dnia: 27 Listopada, 2012, 12:25:39 »
Witam a więc na wstępie : Sharan 2001r 1,9tdi 116PS AUY.
Auto posiadam od kilku lat jeździło ok jedyna przypadłość to po rozgrzaniu silnika czuć było lekko płyn chłodniczy. Okazało się że jest lekko dmuchnięta uszcz. pod głowicą. Dałem głowice do sprawdzenia - standardowo wymiana gumek , zawory i szlif.

Po złożeniu auto zaczęło strasznie dymić. Chmury niebieskiego dymu i duże zużycie oleju (ok. 1l na 1500km.).Mechanik postawił na turbine więc kapitalny remont turba został tylko stary kolektor reszta nowa. Efektów niestety nie było.

Kolejny etap i sugestia machera to dół silnika.Rozebraliśmy jeszcze raz tym razem cały silnik i po kolei - głowica do sprawdzenia i planowania, turbina do sprawdzenia, mierzenia owalu na cylindrach i ............... wszystko OK.
Po zdjęciu głowicy spodziewałem sie ze tłoki będą pływać w oleju,a tam sucho jedyne i dla mnie dziwne to olej na trzonkach zawrów i w kolektorze wydechowym. Założyliśmy nowe pierścienie, panewki korb. uszczelki itp. Poskładaliśmy wszystko do kupy i niestety rezultat taki sam bierze olej i dymi.Silnik chodzi równo nie ma błedów i dobrze zapier....... . Tylko ruszam ze świateł to kierowcy za mną włączają wycieraczki bo nic nie widzą. Ostanio wymieniłem jeszcze rurke ok spływu z turbiny ale to też nie to.Macherom niestety skończyły sie pomysły.

Zrobiłem
Głowica 2x z planowaniem
Turbina robota + sprawdzenie
uszczelki reintz-a 2x
Rozrząd ORG
Płyn G13
Olej Mobil 3000
Panewki pierścienie śruby głowicy i mnustwo innych części

Prosze o pomoc i przepraszam za tak długi post ale moja desperacja sięga zenitu :(



Odp: Sharan problemy z silnikiem :(
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopada, 2012, 15:58:21 »
A uszczelniacze na zaworach dobre?

Odp: Sharan problemy z silnikiem :(
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopada, 2012, 20:18:19 »
Dwa razy zmieniane  :(

Tak wygląda po kilku naciśnięciach pedału gazu  http://www.youtube.com/watch?v=8cwaSwzBR-c
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada, 2012, 09:50:55 wysłana przez tomekd »

anonymous

Odp: Sharan problemy z silnikiem :(
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopada, 2012, 14:04:26 »
Witam!
skoro przed demontażem głowicy nie dymił i nie brał oleju to odpowiedź jest prosta - bierze olej przez uszczelniacze zaworowe. Głowica do robienia po raz kolejny ;/  Prawdopodobnie mechanik założył jakieś tanie prowadnice i zawory za lekko w nie wchodzą i olej leje się strumieniem.  Radzę zmienić mechanika ponieważ bezsensownie naciąga cię na koszty, na podstawie czego zdecydowaliście się rozbierać dół silnika? mierzyliście ciśnienie sprężania?! Pozdrawiam

P.S W silnikach TDI nie planuje się głowicy, a już napewno nie  w TDI PD!

Odp: Sharan problemy z silnikiem :(
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopada, 2012, 16:29:18 »
Auto składałem z kolegą mechanikiem, a głowice nie robił mechanik tylko szlifierz. Pierwszy raz słysze ze głowicy sie nie planuje :( ale może ja sie nie znam.

anton76

Odp: Sharan problemy z silnikiem :(
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopada, 2012, 20:37:11 »
Witam!
Kolega anonymous dobrze napisał że tych głowic się nie planuje ale to są zalecenia producenta który tego nie przewiduje. Są jednak zakłady które się tego podejmują lecz skutek jest różny. Samo dobranie grubszej uszczelki to tylko wierzchołek góry lodowej na którą składa się planowanie do tego dochodzi "wystawanie" tłoków względem bloku silnika itp, itd. Wracając do twojego problemu, zgodzę się po raz kolejny z kolegą anonymous, skoro masz olej na trzonkach to tam masz wyciek=przyczynę palenia oleju! obstawiam prowadnice lub same zawory jeżeli były wymieniane.