TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Kia Ceed SW Optimum Plus 2.0 CRDI 140 KM - jak włączyć "fallow me home"?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ciekawy

Witam serdecznie drogich forumowiczów.

Mam do was pytanie o funkcję "fallow me home" (po wyjściu z auta światła są jeszcze chwilę włączone co by można wejść do domu przez drzwi a nie okno). Ostatnio jednak zadziwił mnie pewien jegomość który to w swoim Kia Cee'd miał tą opcję także gdy podchodził do auta, tzn. odblokowywał auto z pilota a ono włączało światła by właściciel mógł dojść bez problemu pod drzwi bez konieczności brodzenia po omacku w zaspach.

Zastanawiam się gdzie włącza się tą funkcję (i czy w ogóle da się to zrobić ręcznie czy tylko w ASO - a wtedy pytanie: ile to kosztuje?). Z tego co do tej pory udało mi się wyczytać to to iż tę opcję ma każdy z Ceedów tylko w niektórych trzeba przerabiać wiązkę gdyż brakuje jakichś kabli aczkolwiek nie dowiedziałem się, czy mój Ceed SW Optimum plus z silnikiem 2.0 CRDI i 140 końmi należy do tej grupy pechowców czy do szczęściarzy (nic nie trzeba przy nim lutować).

Z góry dziękuję za jakieś informacje w tym temacie!



Odp: Kia Ceed SW Optimum Plus 2.0 CRDI 140 KM - jak włączyć "fallow me home"?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października, 2014, 11:45:38 »
Takie rzeczy to producent trzyma zawsze dla siebie, żeby dodatkową kasę za "opcje" wyciągnąć.
Teść ma Sportage 1.7 crdi i ma taką funkcję ale chyba była jako standard

Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kia Ceed SW Optimum Plus 2.0 CRDI 140 KM - jak włączyć "fallow me home"?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Października, 2014, 18:56:39 »
Temat mało świeży ale może komuś pomoże. Podstawowe pytanie czy przed wyjściem z samochodu wylaczasz światła? Jeśli tak to to jest błąd. Wystarczy mieć cały czas włączone i same po chwili gasną,  a przez wyłączenie alarmu się włączają.