TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Ciepły Diesel / Hot Starting Fix na mój problem?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robsoon

Ciepły Diesel / Hot Starting Fix na mój problem?
« dnia: 06 Listopada, 2013, 15:24:24 »
Witam, przeleciałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi dotyczące mojego problemu i po części znalazłem odpowiedź, ale dla pewności chcę opisać mój przypadek i o pomoc proszę głównie użytkownika o niku rob555

Niedawno kupiłem Audi a3 1.9tdi, 90KM, rok 1998 z przebiegiem niecałe 200tyś (tak wiem że to nie możliwe i szacuję że ma ok 270), wymieniłem wszystkie świece żarowe na BOSCHA i wymieniłem olej zalewając 15W40 lotosa bo nie wiem jaki był wcześniej lany. Problem leży w tym, że auto gorzej pali na ciepło, muszę przytrzymać od 3 do 8 sekund żeby zapalił, na zimnym nie ma problemu. Z forum wyczytałem żeby zwiększyć dawkę startową ale nie wiem jak i gdzie to zrobić w okolicy Legnicy ( jeśli ktoś zna jakiegoś fachowca to proszę o namiary) i czy jest możliwość żeby to naprawić w jakich inny sposób? Powiem jeszcze że podczas pracy silnika w wężyku powietrza przepływają pęcherzyki powietrza i czy to może być również przyczyną tego problemu? Filtr paliwa i powietrza jeszcze nie wymieniałem ale będę to robił w następnym tygodniu. Czy wina może leżeć również w nastawniku pompy wtryskowej? Bo wyczytałem gdzieś że to też szwankuje i są problemy z odpalaniem na ciepło?

Druga sprawa czy w moim przypadku takie urządzenie jak z tej strony rozwiązało by problem
http://tuningchip.pl/p/4945/8642/zle-odpala-na-cieplym-lub-zimnym-silniku-urzadzenie-rozruchowe-do-wszystkich-diesli-urzadzenie-ulatwia-rozruch-silnika-diesla-wszystkich-marek--140-km-2-5-s80-diesel-volvo.html



Offline leo...

  • *
  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
    • diesel-inside.pl
Odp: Ciepły Diesel / Hot Starting Fix na mój problem?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października, 2014, 23:17:28 »
wina lezy w sofcie oraz pogorszonych osiagach rozrusznika i akumulatora ...
zrob to przez ingerencje w soft sterownika i zapomnij o klopotach cieplego rozruchu

urzadzenie z linka to nic innego jak oszukanie czujnika temperatury plynu chlodzacego dzieki czemu swiece grzeja w trybie awaryjnym (dluzej)

co to oznacza dla swiec - nie trzeba wspominac ;)
diesel-inside.pl