TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

OPAŁ DO TDI?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zbyrak

  • *
  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9TDi (BXE), okol. Łodzi
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Maja, 2007, 23:56:13 »
a ja tankuję tylko i wyłącznie vervę na orlenie i nigdy nie miałem żadnych problemów
Octavia Kombi 1Z
1.9TDi, BXE

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Maja, 2007, 10:11:14 »
Mi raz sam pracownik Orlenu (taki polewający paliwo do baków) przy tankowaniu powiedział, że verva jest strasznie "sucha" i że raz na czas dobrze jest wlać zwykłego paliwa. Wiejski filozof czy wiedział coś proroczego ?  ;D
Z innej beczki - różnica w cenie nie jest duża. Możliwe że jest to trafny wybór.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Maja, 2007, 06:23:39 »
no bardzo fajnie ????????  jak czytam to wszystko to mi się nasuwa jedna myśl,że chyba jestem nienormalny bo nie oszczędzam 100zł na miesiąc.Jeżeli chodzi o busy to nie jest to takie proste , bo jeżeli ktoś posiada licencję przewoźnika to może ją stracić a przez to i robotę .Poza tym jaki mam interes tankowania i wydawania kasy nawet jeśli jest to o wiele taniej jeżeli nie mam faktur do odliczeń ,a przy braku kosztów oczywiście rosną dochody i można się załapać na dodatkowy próg podatkowy i w ten sposób oddam fiskusowi moje zaoszczędzone pieniążki.Jeżdżę dużo i może dlatego mi się to nie opłacałoby ale jak ktoś jeździ mało np 3-4tyś mieś to napewno nie ma oszczędności , a ile nerwów bo jak tu nalać z bańki w dzień a jak tkoś zobaczy . ODRADZAM a jak ktoś żałuje kasy na paliwko to proponuję dojazdy autobusami lub busami np ze mną
pozdro

Offline zbyrak

  • *
  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.9TDi (BXE), okol. Łodzi
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Maja, 2007, 09:45:23 »
Z innej beczki - różnica w cenie nie jest duża. Możliwe że jest to trafny wybór.

Moim zdaniem bardzo trafny wybór. Tak jak pisałeś różnica w cenie nie jest duża, a i do tego autko żwawiej reaguje na pedał gazu. Poza tym minimalnie spadło mi spalanie - ok. 0,3l/100km
Octavia Kombi 1Z
1.9TDi, BXE

Offline lemon

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Maja, 2007, 15:57:37 »
A ja jestem zdania ze nie wazna jest marka stacji, bo syf mozna zatankowac nawet na markowej stacji. Sadze ze zawsze nalezy (jesli to mozliwe oczywiscie) tankowac  na SPRAWDZONEJ stacji. Problem sie pojawia jesli jedziemy w daleka podroz po polsce lub wyjezdzamy za wschodnie lub poludniowe granice bo tam to juz jak w toto lotku, ale generalnie im drozsze paliwo tym prawdopodobienstwo wlania syfu jest mniejsze. Jest pewien plus - na jednymm baku mozna zrobic ponad 1000 km a to nieraz wystarczy zeby pokonac cala trase na jednym baku ;D
Passat 3BG SE AWX Variant
Olej:bedzie Motul Specific 505.01

Passat B5 SE AFN
Olej: był Liqui Moly 10W40 Mos2 jest Motul 6100

Xsara II VTR 1.6 16V
Olej: Motul 8100

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Maja, 2007, 21:37:00 »
markowe nie musi znaczyć dobre
Nieważna fura, ważne kto nią jedzie ;) Turbotechnika

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Czerwca, 2007, 14:28:02 »
No to jak Kubaaa lejesz ten opal do diesla czy nie? Aha daj znac co pierwsze padlo w silniku wtryski czy pompa, chyba ze masz pompowtryski. Pzdr




PS. Sa ludzie ktorzy za przeproszeniem chca szklem dupe utrzec. Ale to ich wybor:)

Rozumiem kolego że twój dizelek to dorobek całego życia i że podcierasz się tylko papierkiem "velvet".

Cena Opału po odliczeniu VAT i dochodu wychodzi około 1,73 za litr, zwykła około 3 zł. Robiąc 120kkm miesiecznie nawet gdy padna ci wtryski i pompa zostaje ci jeszcze na szkło do podtarcia dupy i opłacenie neostrady by przeczytać takie pierdoły jakie ty piszesz. Poza tym jak co 5 tankowanie zalejesz czerwona to napewno nic sie nie stanie- chyba że mojemu koledze w octavi trafił się silnik od czołga ;]
Golf IV TDI 110kM. ;)

dssn

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Czerwca, 2007, 19:17:06 »
Nie zalecam jazdy na opale ale tylko dlatego ze nie jest to zgodne z prawem, ale... wg mnie kubaa ma troche racji :)

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Czerwca, 2007, 13:23:14 »
Nie wiem dlaczego tak sie dzieje ze najwiecej wypowiadają się ludzie kompletnie nie mający styczności z problemem. Malkątenci (tak to sie nazywa ?? ) Wymyślacze. Ja jak już napisałem na samym początku mam AFN leje TYLKO opał. Czysty i z pewnej stacji. Już ponad 40 KKM i nic sie nie dzieje. Auto śmiaga jak śmiagało. Już zarobiłem na 3 zmiany wtrysków albo i lepiej. Na pompe po regeneracji też by starczyło. O co wam chodzi. Nie chcecie lać opału to nie lejcie. Chcecie lać verwe prosze bardzo. Są silniki TDI w mojej okolicy które nigdy nie widziały ropy (a maja juz ładnych kilkaset tysi przejechane) i nic im sie nie dzieje. Dobry opał nie jest zły :) Syfiasty opał i syfiasta ropa to morderstwo dla silnika.

Pozdrawiam i wiecej w tym watku sie nie wypowiadam.
Proponuje zamknąć temat.
------ Seat Toledo 1,9 TDI ------
-----------  110 KM  ------------
--------- PoZdRaWiAm  ---------

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Grudnia, 2011, 14:44:13 »
(...) wg mnie kubaa ma troche racji :)

a według mnie ma bardzo dużo racji - temat podbijam bo interesujący i na czasie patrząc na to jakie cyfry wiszą na totemach przy stacjach...

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Grudnia, 2011, 21:26:31 »
Opał działa normalnie tylko jakoś słabiej trochę auto ciągnie.

Killer

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Maja, 2013, 12:32:47 »
140 000 km 1,9 TDi PD tylko opal!!! Stan licznika 263 000 km Pompki pod komputerem jak nówki  ;D
grupa 13 na żadnym nie wykracza powyżej ani poniżej 0,6
grupy 18 i 23 w normie. Olej czysty bez żadnych dodatków roczny przebieg ok 60 000. Pozdro wszystkich opalaży ;D

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Stycznia, 2014, 19:56:54 »
witam dzis zalalem do swojego galaxy 1.9 tdi 90 km ahu rzepaku z kaufland w proporcji 30/70 OR/ON i jestem jak narazie zadowolony zapach frytek lekko odczuwalny, a gdzie mozna dostac OO ? bo wszedzie ponizej 1000 l nie ma a wypisywac papierow do tego zeby kupic to nie moge bo co podam "do auta na wlasny uzytek"