TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

[Mondeo tddi] Słaby wynik po chiptuningu

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Mondeo tddi] Słaby wynik po chiptuningu
« dnia: 02 Sierpnia, 2014, 18:10:06 »
Witam wszystkich. 
Może zacznę od początku. Kupiłem mondeo tddi 115KKM, 2001/2002, turbo gt2049s, bez przepływki, tylko MAP, egr elektroniczny. Słaby z dołu, do 1,7 - 2 tys obr muł straszny, z klimą tragedia (idzie się pociąć) , powyżej idzie normalnie a nawet jakby nadrabiał straconą zwłokę na wkręcenie się. Nie kopci, Pracuje dość głośno i twardo, szczególnie na zimno. na ciepło pracuje już milej choć i tak przypomina trochę sieczkarnie ;) podobno TTTM :) Turbina nowa. Ciśnienie doładowania ok. 230 kPa więc wydaje mi się ze w normie :) do rzeczy: po półtorej roku walki z turbo dziurą zdecydowałem się na chiptunnig żeby to zniwelować, po prostu siadając do służbowego caddy 75KM miałem wrażenie ze idzie jak rakieta :) Ten dół ....  Chip u Heko , seria zhamowana na 116KM/280Nm z tym że odczuwalny słaby dół , po chipie 135KM/333Nm lecz bezdymnie i dół niewiele lepszy :( Nima ropu :( Wtryski sprawdzone (pomijając że mechanik pozrywał przekładki w nich ), są ok. Pozostaje pompa.... i tu już schody. diagnostyka z tego co sie dowiadywałem na stole, zresztą nietania i może wyjść ze szkoda ją było sprawdzać, najlepiej używka z anglika i to jeżdżącego, tylko co jak to nie będzie to? w zasadzie niewiele już pozostało bo pół samochodu nowe ;) pompę zasilającą raczej wykluczam bo nie było by mocy zawsze. jakieś sugestie lub spostrzeżenia? rady typu zmień auto odpadają :) pozdrawiam



Offline Jaca1979

  • *****
  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Mondeo tddi] Słaby wynik po chiptuningu
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Października, 2014, 09:09:47 »
Rada  napraw auto jest chyba najbardziej na miejscu.

Pytanie  zasadnicze  co powiedział tuner?
Czy wg niego jest wszystko ok, domniemam że  tak skoro  podjął się  roboty :).

Wrzuć wykres na forum  to ocenimy czy auto jedzie normalnie i ten typ tak ma, czy jest  w nim problem.
Tel. 509963063
Regeneracja Turbosprezarek,  chiptuning, DPF serwis, Hamownia

markvlett

Odp: [Mondeo tddi] Słaby wynik po chiptuningu
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada, 2017, 14:48:34 »
Polecam sprawdzić topsuplo.eu