TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Kess Master vs Dimsport Genius

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kess Master vs Dimsport Genius
« dnia: 15 Października, 2014, 09:14:45 »
Porównuję protokoły i nie widzę istotnych różnic. Co lepiej kupić? A może CMD? Mam dość już jazdy na klonie.



Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kess Master vs Dimsport Genius
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października, 2014, 11:10:50 »
Podobno Kess jest super, ale ja polecam CMD  :) Co do Dimsport Genius to nie miałem nigdy w rękach ale kolega ma i jest też bardzo zadowolony. Jednym słowem porównaj sobie ceny zakupu i koszt rocznych opłat, może wtedy będzie ci łatwiej wybrać  ;)

Ronin

Odp: Kess Master vs Dimsport Genius
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Października, 2014, 12:17:20 »
To jest jedna firma, pod dwoma nazwami. Alientech długo był z dimsport na jednej ulicy (teraz są parę kilometrów od siebie). Kess to produkt dimsportu dla Alientechu i jest taki sam jak Genius tyle że ma powiedzmy 2-3 miesiace opóźnienia w nowościach. Tyle że jest tańszy

Odp: Kess Master vs Dimsport Genius
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Stycznia, 2016, 23:19:07 »
To jest jedna firma, pod dwoma nazwami. Alientech długo był z dimsport na jednej ulicy (teraz są parę kilometrów od siebie). Kess to produkt dimsportu dla Alientechu i jest taki sam jak Genius tyle że ma powiedzmy 2-3 miesiace opóźnienia w nowościach. Tyle że jest tańszy

Masz widzę bardzo dobre informacje :)
Muszę potwierdzic iż handlowcy obydwu tych firm żyją ze sobą w doskonałej komitywie, a ich biura są oddalone cytuję" 15 minut od siebie"

Jako iż mam na stanie Kess i Ktag w pełnej mozliwej opcji postanowiłem zakupić też do porównania Komplet od Dimsportu, ale tylko car bike plus program do tuningu :)

Porównam teraz na dniach i bedę mógł z cała pewnościa wypowiedzieć się na temat wad i zalet produktów obydwu tych firm.

zydzio

Odp: Kess Master vs Dimsport Genius
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Listopada, 2016, 21:02:36 »
Witam Już przetestowałeś NewGeniusa i jak jest Twoją opinia z góry dziękuję

Jako iż mam na stanie Kess i Ktag w pełnej mozliwej opcji postanowiłem zakupić też do porównania Komplet od Dimsportu, ale tylko car bike plus program do tuningu :)

Porównam teraz na dniach i bedę mógł z cała pewnościa wypowiedzieć się na temat wad i zalet produktów obydwu tych firm.
[/quote]

matiz1611

Odp: Kess Master vs Dimsport Genius
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Stycznia, 2017, 16:22:44 »
Hej
Mam doświadczenia z oboma markami i powiem tak, mi osobiście bardziej leży alientech. Plusy dimsportu są takie że używając New Geniusa nie musisz chodzić z laptopem do samochodu, martwić się o jego baterię, ogólnie jest poręczy itd. ale, New Genius nie policzy ci chcecksumy i co dla mnie jest bardzo wielkim minusem w wielu sterownikach czyta jakieś chore partiale a nie całe mapy. Zaprogramować taki wsad później czymś innym - nierealne ;(
W tym zestawieniu jak dla mnie kess wygrywa
Co do KTAG czy Trasdata. Ogólnie mówiąc jest to ten sam sprzęt. Alientech wypuszcza tylko trochę puźniej swoje aktualizacje.
Pozdrawiam