TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« dnia: 15 Listopada, 2014, 23:13:56 »
Witam. Od jakiegos czasu zaczalem bawic sie WinOLS-em. Edytowałem mapę z mojego GOLFa. Chciałbym aby pomogl mi ktos kto zajmuje sie tym na codzien mogl ja ocenic, ewentualnie powiedziec co jest nie tak, co byc moze jeszcze przerobic. Nie licze na poprawianie mnie, tylko licze na nakierowanie mnie na blad. Zaczynam, wiec licze na zrozumienie a nie krytyke.
Dziekuje i pozdrawiam serdecznie :)
https://www.dropbox.com/sh/7ut5uhrivpbknvx/AAC37O--8EiT3VrPTSqr7Nwba?dl=0



gagatek

Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopada, 2014, 12:19:53 »
Limitery śmiało możesz podciągnąć wyżej. Turbo przywróć do fabrycznych ustawień

Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopada, 2014, 15:16:44 »
Całkiem fajnie. Wgrałeś do auta i jak?

Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopada, 2014, 15:20:12 »
Niepotrzebnie modyfikujesz większość danej mapy. Przykładowo pedał gazu po co modyfikować do wartości 4-45%? Od 60 do 100 wystarczy w zupełności. Mapa doładowania też ostro pojechana i również niepotrzebnie modyfikowana w dolnych parametrach.
W przypadku pedału gazu maksymalnie ustawiłeś 58 mg/hub, tymczasem w limiterze masz maksa 53 mg/hub a w kolejnej mapie jest to już jedynie 52 mg/hub. Popraw wcześniejsze (obniż wartości) mapy.
Niepotrzebnie też robisz modyfikacje od 1200 obr, tam jeszcze niewiele się dzieje, zacznij od okolic 1800.
A, pominąłeś jeden limiter, ja widzę 4 a nie 3.

Wgrywałeś to i testowałeś w ogóle?

Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopada, 2014, 22:27:57 »
Wgrałem mapę. Jest super, samochód zachowuje się tak jak mi się podoba, parametry silnika są ok, jedynie mam problem z turbiną ale to już sprawa mechaniczna, która będzie rozwiązana w tym tygodniu.
Jest to pierwsza moja mapa, którą zrobiłem sam, siedziałem nad tym jakieś 3 dni codziennie wieczorami.

bartekST
Poprawiłem pedał gazu, zmieniłem wartości na oryginalne od 4-45, natomiast 60-100 zostawiłem jak było.
Doładowanie turbiny poprawiłem, oryginalne wartości do 1800, dopiero wyżej zostawiłem tak jak było. Napisałeś, abym obniżył wartości, tej mapy to dotyczyło ? Od oryginalnej mapy wartości powyżej 1.8k obrotów są ustawione na 17% +.
Drivers wish ( pedał gazu ) mam ustawione 58mg/hub
Smoke map ( mapa dymienia ) poprawiłem aby też było 58mg/hub i wartości od 1.8k obrotów
Turbo boost limiter ( limiter doładowania turbiny ) zostawiam tak jak jest, nie potrafię obliczyć jak to się ma do mapy gazu ( prosiłbym tutaj o pomoc ). Jeżeli dobrze się orientuję to jest przedstawione w mbarach, maximum jest 2.3k u mnie.
A 4 mapa od n75? Jeżeli tak, to właśnie ją chyba znalazłem i przeedytowałem tak, aby miała od 1.8k obrotów max 58mg/hub.

Wrzucę zaraz przerobioną mapę, zerknij jak możesz.

Odnośnie torque map (nm) podkręciłem ją całą o 25%, czy 30% jest to bezpieczny wariant?

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc, myślałem, że ciężko będzie aby ktoś rzucił fachowym okiem na to co zrobiłem.

https://www.dropbox.com/s/6lsreq42iptdk6k/WinOLS%20%28VW%20Golf%204%20%28EDYTOWANA%29%20-%20352566%29?dl=0

mapa podpisana jest jako EDYTOWANA.

19.11
Trochę się wszystko skomplikowało, po wgraniu przerobionej mapy, tak jak napisałeś bartekST samochód nie chciał odpalić. Nie bardzo mogę pojąć dlaczego. Czytałem o checksum, lecz nie potrafię tego trochę zrozumieć ani nie wiem w jaki sposób mógłbym tego dokonać. Czekam na waszą pomoc i proszę o zrozumienie :)  - PROBLEM JUZ ROZWIĄZANY, ZROBILEM CHECKSUM.
 

« Ostatnia zmiana: 19 Listopada, 2014, 17:37:14 wysłana przez iaeroxer »

Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada, 2014, 17:46:55 »
Coś poprawki nie do końca Ci wyszły z tego co widzę.
Nie wiem jak inni,ale ja osobiście bym zrobił coś takiego jak w załączniku w tym aucie. Porównaj sobie ze swoją modyfikacją i będziesz wiedzaił o co mi chodziło w poprawkach. A z dawkami to zaszalałeś trochę  :)

Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada, 2014, 22:25:06 »
Poprawiłem wszystko.  Dawki delkatnie zmniejszyłem.
Wszystko pięknie chodzi i parametry są ok. A co dziwne turbina chodzi jak należy, nie odcina juz.

Chciałbym pobawić się launch controlem, ogranicznikami nm na biegach. Nie liczę na gotowca ale jeżeli moglibyście podrzucic jakiś help czy wyjasnic gdzie mógłbym znaleźć mapę od tego to byłbym bardzo wdzięczny. Czy w ogóle jest to możliwe w samochodzie z tego rocznika. Czy sterownik posiada taką opcję. 

Z góry dziękuję :)

Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopada, 2014, 16:09:20 »
Jeśli chodzi o lunch control to jest to do zrobienia z tego co wiem, ale nigdy się tym nie zajmowałem. Podobno mapa od LC to jest ta co w załączniku, natomiast jest trochę zabawy z osią Y. Może ktoś jeszcze się wypowie w tym temacie kto miał jakieś praktyki z LC.

....

Prawdopodobnie jeśli chodzi o LC to tak to mniej więcej wygląda (LC2). Ale to tylko teoria i nawet nie wiem czy działa bo nie sprawdzałem. Z racji takiej że to do twojego auta, możesz protestować jak to działa i daj ewentualnie znać  :)
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada, 2014, 17:09:14 wysłana przez bartekST »

Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopada, 2014, 17:48:50 »
Z miłą chęcią to sprawdzę, tylko co w tej mapie zmienić aby zadziałała ? Ona chyba bitowo jest wyłączona, nie wiem którą wartość zmienić aby włączyć, poszukam na zagranicznych forach, jeżeli uda się to napewno opisze sprawę tutaj !

Pozdrawiam

Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopada, 2014, 21:02:17 »
Przeanalizuj  załącznik LC2 który wstawiłem. Mapa jest włączona w nim i przerobiona chyba w miarę odpowiednio, ale można ją dopasować do własnych potrzeb.

Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopada, 2014, 22:38:09 »
Jutro przetestuję i dam znać. A masz jakieś doświadczenie z ograniczaniem NM na 1, 2 biegu ?
Pozdrawiam

Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Listopada, 2014, 13:19:45 »
bartekRS mapę tą znalazłem, lecz mam problem z otworzeniem jej w poprawny sposób czyli tak jak masz na obrazku. Nie potrafię wyznaczyć, aby na górze były obroty, cała mapa otwiera mi się w taki sposób, że nie dam radę odczytać, które parametry zmienić. Mógłbyś pomóc?

Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Listopada, 2014, 14:26:42 »
Idąc na łatwiznę załączam plik bo nie chce mi się tłumaczyć (i tez nie do końca wiem co tłumaczyć  ;D). Ale mając go zobaczysz co i jak i w przyszłości będzie Ci łatwiej ;-)

Oczywiście przerób sobie później tą mapę jak chcesz i sprawdź jak to działa.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopada, 2014, 14:39:48 wysłana przez bartekST »

Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Listopada, 2014, 13:40:54 »
@bartekRS chodzi mi to, że kiedy mapa nie jest automatycznie zaznaczona przez WinOLS nie potrafię jej otworzyć w nowym okienku jako mapę klikając K. Mam trudności z tym aby mapa była równa, a kiedy klikam Support Map Selection to mapa nie wygląda tak jak powinna wyglądać. Czyli obroty np są w mapie a nie jako jednostka nad mapą... Rozumiesz? Chodzi mi jak poprawnie przenieść i co zaznaczyć w takiej mapie aby otworzyła mi się ona prawidłowo. Siedzę nad tym tyle czasu i nie mogę nic poradzić, a na forach/youtube nigdzie nie ma tego opisanego.
Mam nadzieje, że pomożesz i że zrozumiałeś o co mi chodzi :)

Pozdrawiam

Offline leo...

  • *
  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
    • diesel-inside.pl
Odp: Golf IV 1.9 TDI 110km. Moja chip mapa + orginal
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Listopada, 2014, 05:23:34 »
po pierwsze jak zanabedziesz droga kupna oryginal ols'a - nie bedzie bugow programu - po drugie - przeczytaj instrukcje ols'a - jest opisane jak recznie zaznaczac rozmiar map do otwarcia w 3D
diesel-inside.pl