TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Mapa Ecu Passat B5 1,9L AFN - czy ktos może zrobić moda ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawlus1989

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Mapa Ecu Passat B5 1,9L AFN - czy ktos może zrobić moda ?
« dnia: 04 Grudnia, 2014, 12:30:47 »
Mapa oryginalna http://www43.zippyshare.com/v/7774274/file.html
zależy mi by lepiej odpalał na Ciepłym i był troche żwawszy



Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mapa Ecu Passat B5 1,9L AFN - czy ktos może zrobić moda ?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudnia, 2014, 12:59:26 »
Oczywiście wiele osób może zrobić ci moda do Twojego samochodu. Jeśli chcesz gotowe rozwiązanie to zapraszam do najbliższej firmy która się tym zajmuje w twojej okolicy.
Forum bardziej służy do dyskusji, a nie do brania gotowego pliku. Możesz również spróbować sam coś zrobić, w czym już więcej osób ewentualnie może ci pomóc jak będziesz miał konkretne pytania.

Offline pawlus1989

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mapa Ecu Passat B5 1,9L AFN - czy ktos może zrobić moda ?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudnia, 2014, 13:04:23 »
chodzi o to że nie potrafie po wykresach zindentyfikować  która mapa za co odpowiada.  dotychczas tylko udało mi sie zindentyfikować przepływke o i le dobrze mówie chodzi wartosci w mapie siegajace 850 jednostek a reszta ?

Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mapa Ecu Passat B5 1,9L AFN - czy ktos może zrobić moda ?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudnia, 2014, 17:33:05 »
Mimo wszystko trochę więcej wysiłku by się przydało. Przykładowo w tym temacie:
http://tdi.pl/forum/index.php/topic,4188.0.html
możesz zobaczyć jak co i gdzie mniej więcej znaleźć. W twoim przypadku mapy są podobne więc nie powinieneś mieć z tym problemów. Kolega podobno nad tym programem siedział 3 dni, więc trochę to zajmie zanim coś się zrobi, ale wysiłek się na pewno opłaca.
Posiedź chwilę nad softem, zrób coś, wrzuć w temat i podyskutujemy dalej. Przynajmniej ja jestem daleki od dawania gotowego rozwiązania od tak bo ktoś poprosi (ogólnie takie tematy powszechnie są olewane z tego co widzę na różnych forach)

Odp: Mapa Ecu Passat B5 1,9L AFN - czy ktos może zrobić moda ?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudnia, 2014, 02:20:38 »
Cześć.
Tak jak pisał bartekRS, posiedz troszkę nad tym i napewno Ci coś wyjdzie, postaram sie pomoc jeżeli bedziesz miał z czymś problem, chociaż nie jestem expertem (jeszcze) w tej dziedzinie.
Ja remapping zaczynałem od filmików na YouTube. Mianowicie wpisz sobie WinOLS Basic Remapping i masz tam serie 9 filmików, każdy z nich opisuje w jaki sposob znaleźć mapę i które parametry i jak zmieniać. Jedynym problemem jest znajomość języka angielskiego, która jest potrzebna aby korzystać z w/w filmików. W tych filmikach brakuje mapy od n75, autor jej nie dodał do tej paczki lecz posiada w swoich filmikach.
Oglądaj, zmieniaj parametry, wstawiaj, spróbuje pomoc :)
PS nie zmieniaj identycznie parametrów, użyj do tego logiki, co byś chciał, jak ma pracować samochód, jakie wartości bedą odpowiadać, wszystko przeliczaj. Tez tak robiłem i dzięki pomocy kolegów z forum trochę sie poduczylem, zajrzyj do linku, który wstawił Bartek.

Pozdrawiam :)

Odp: Mapa Ecu Passat B5 1,9L AFN - czy ktos może zrobić moda ?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Stycznia, 2015, 08:50:28 »
Mapa oryginalna http://www43.zippyshare.com/v/7774274/file.html
zależy mi by lepiej odpalał na Ciepłym i był troche żwawszy

Jak się zachowuje na nowym programie?

Offline pawlus1989

  • *
  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mapa Ecu Passat B5 1,9L AFN - czy ktos może zrobić moda ?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Stycznia, 2016, 04:55:21 »
jeżdżę już z tym modem cały rok i powiem że kawał dobrej roboty małego dymka pości pomiędzy 3-4t/obr.ale to nic z tym co te auto potrafi.  W miedzy czasie juz na tym aucie przeżyłem dróga wymiane paska rozrzadu itd jezdze autem które mam juz prawie 5 lat i znam osobiscie od podszewki. Super daje rade z 1Tona na haku Pozdrawiam:)))))) ;D