TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Ibiza 6k 1.9 TDI AFN

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ibiza 6k 1.9 TDI AFN
« dnia: 24 Grudnia, 2014, 23:44:17 »
Mam od pewnego czasu problem a z braku czasu na odwiedzenie mechanika dziennie do pracy muszę jeździć , nie mam jak tego sprawdzić więc może na forum mi ktoś mniej więcej podpowie co może się dziać ;)

Więc silnik dojść mocno klekota w środku jest masakra jak się jedzie. Bardzo wolno się zbiera i maxymalna prędkość to jakieś 120 km później dobije do 140 ale to już zajmuje mu tyle czasu ile rozpędzenie go od 0 do 100.
Czy po wymianie popychaczy klekot może w jakimś stopniu ustąpić i czy wina leży w doładowaniu? Turbina zapieczona , czy coś w tym stylu. U mechanika byłem rok temu na wymianę czujników abs , wachaczy , łożysk , i tłumika kompletnego . Wywalił wtedy katalizator który był po prostu już do wyrzucenia i wspawał rurkę i mówił że turbina jest dojść ostro zawalona i ją sporadycznie wyczyścił tyle ile potrafił. Zbagatelizowałem ten problem bo po lekkim czyszczeniu auto śmigało dojść dobrze lecz z czasem spadała jego moc. I w czasie swiątecznym chciałbym to ogarnąć. Więc od czego byście radzili zacząć ?



Odp: Ibiza 6k 1.9 TDI AFN
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudnia, 2014, 15:25:22 »
Ktoś coś doradzi ..

Samochód tak samo ciężko pali po jednodniowym postoju , czasem jak zapali to szapie całym samochodem . Później jak odpali , 2 raz odpali od strzała .
I gdy dojeżdzam do świateł i lekko hamuje też trzęsie silnikiem czy wina leży w dwumasie ? pompie , kącie wtrysków w złej dawce paliwa ?