TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Sposoby wgrywania ecu - auta poniżej 2000 roku.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sposoby wgrywania ecu - auta poniżej 2000 roku.
« dnia: 05 Stycznia, 2015, 00:11:27 »
Witam. Mam takie pytanie.
Jakie znacie sposoby wgrania ECU do np. passata b4 ?
Ja sam osobiście nigdy tego nie robiłem ale znam chyba jeden sposób mianowicie wylutować pamięć, skasować światłem UV, zaprogramować i wlutować.
Są jeszcze jakieś?
Pozdrawiam, Dawid.



Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sposoby wgrywania ecu - auta poniżej 2000 roku.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Stycznia, 2015, 13:05:10 »
Jest jeszcze jeden sposób aby to zrobić, choć bardzo podobny do tego co opisałeś. Mianowicie wylutować kość, zaprogramować nową i wlutować :-) Jeszcze można wlutować podstawkę do kości co ułatwia późniejsze zmiany programów (nie trzeba lutować). Ogólnie starsze sterowniki zawsze trzeba lutować z racji użytych w nich pamięci (jednokrotnego zapisu). W sterownikach bliżej rocznika 2000 są małe kości których nie da się kasować UV, w takim przypadku należy zakupić nowe i je programować.

Odp: Sposoby wgrywania ecu - auta poniżej 2000 roku.
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Stycznia, 2015, 08:37:31 »
Te kasowane UV są zazwyczaj w podstawkach, czyli pracy mniej. Wymagana kasowarka UV i programator (może być popularny i tani willem). W nieco nowszych są dwie pamięci eprom 27c010 z opisem LLL oraz HHH. Należy je wymienić, najlepiej na programowalene 29F010. Lutowanie konieczne.

Odp: Sposoby wgrywania ecu - auta poniżej 2000 roku.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Stycznia, 2015, 14:04:04 »
Polecacie jakieś sposoby lutowania ?:) Czy po prostu cienki grot, odsysacz do cyny i po kolei leciec, a wlutowujac, troche cyny na grot i tak samo po kolei ?

Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sposoby wgrywania ecu - auta poniżej 2000 roku.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Stycznia, 2015, 17:11:30 »
Aby wylutować kości, zwłaszcza te PLCC, dobrym sposobem jest opalarka z regulacją temperatury i zwężoną końcówką. Równomiernie podgrzewają się wszystkie nóżki i po chwili można wyciągnąć bez problemu całą kość. A lutowanie to tak jak sam wspomniałeś.