TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Zmiana map na manualną skrzynie biegów w A6 C5 2.5 TDi.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana map na manualną skrzynie biegów w A6 C5 2.5 TDi.
« dnia: 02 Grudnia, 2015, 05:39:29 »
Witam panowie serdecznie.
Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat i nie jestem do końca pewny czy to forum odpowiada mojej tematyce, ale chyba tylko na tym forum znajdę na tyle mądre głowy w dziedzinie kodowania / programowania, że pomoże mi to w końcu rozwiązać mój problem.

Od dwóch miesięcy walczę z bardzo uciążliwą sprawą w mojej Audi A6 C5 2.5 TDI AKN 150KM 00'.
Została zmieniona skrzynia z TipTronic 5HP19 na manual 6-ścio biegowy.
Całą resztę ogarnąłem został sterownik silnika, w wielu przypadkach pomaga przekodowanie go na manual ale nie tym razem.
Sterownik - 4B1 907 401 A ( 0281010095 ) katowałem cały PL jak i ENG internet w poszukiwaniu mojego problemu, z tego co się orientuje w tym sterowniku wchodzi w grę tylko i wyłącznie zmiana całego programu, kodowanie nic nie da, co jest prawdopodobnie prawdą gdyż wpisywałem setki wartości i nie przyjął ani jednej.

Żaden elektryk nie chce się również tego podjąć, tak naprawdę mogę liczyć tylko na pomoc specjalistów z for internetowych i własne działania... Co mam robić?


PS. Całą operację zmiany automatu na manual ze strony mechanicznej ogarniałem sam, w razie pytań, służę pomocą!