TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Golf 3jka TD ... kilka pytań o wzrost mocy [...]

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Golf 3jka TD ... kilka pytań o wzrost mocy [...]
« dnia: 25 Kwietnia, 2005, 22:22:04 »
Witam ... .

Sprowadziłem sobie w styczniu golfika III 1.9 TD '93 ... i brakuje mi mocy.
Wiem że nie uzyskam sportowych wrażeń tak odrazu :) ale do tego będę dążył. Wymieniłem rzeczy standardowe - rozrządzik, f. paliwa, oleju, powietrza, ostatnio nawet końcówki wstrysków bo "ulewały", i nim zajmę się częścią kosmetyczną chciałbym coś więcej z niego wycisnąć - mam więc kilka pytań:
- do szczęścia potrzebny byłby mi intercooler - jaki jest koszt używanej chłodnicy powietrza z całą resztą potrzebną do montażu?
- montaż "stożka" czy to coś mi coś da?
- w planach wywalenie kata i montaż strumienicy - macie jakieś doświadczenia z tym związane? (potrzebne i skuteczne czy bubel nei warty zachodu)?
- zamiana turbiny - dopuszczalne cośnienie doładowania - zna ktoś dane? Może jakieś rady dla nowego kolegi :) hmm?

Wiem że pytam o wiele :) ale plany mam jeszcze większe :] :] to dopiero początek :).

Pozdrawiam - przemooo p-ń :]



Offline promax

  • *****
  • 555
Golf 3jka TD ... kilka pytań o wzrost mocy [...]
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maja, 2005, 11:01:29 »
Cytat: "przemooo"
Witam ... .

Sprowadziłem sobie w styczniu golfika III 1.9 TD Chyba nie za wiele z tego czegoś wyciśniesz,najprawdopodobniej pomajstrowanie przy pompie coś da,ale to może skrócić żywotność samej pompy i po części motorka,zwłaszcza głowicy.
W każdym bądz razie poszukałbym silniczka 110 KM,a jeśli ten będzie dawał radę to rozsądnego chipsa mu zapodasz i tyle,z Twoim silniczkiem to się namęczysz,zainwestujesz a i tak zyskasz 10 KM,moment i tak zostanie na poziomie motorynki.Stara konstrukcja z komorą wstępną stary.
Szkoda kasy i czasu,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline promax

  • *****
  • 555
Golf 3jka TD ... kilka pytań o wzrost mocy [...]
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maja, 2005, 11:02:31 »
Cytat: "przemooo"
Witam ... .

Sprowadziłem sobie w styczniu golfika III 1.9 TD Chyba nie za wiele z tego czegoś wyciśniesz,najprawdopodobniej pomajstrowanie przy pompie coś da,ale to może skrócić żywotność samej pompy i po części motorka,zwłaszcza głowicy.
W każdym bądz razie poszukałbym silniczka 110 KM,a jeśli ten będzie dawał radę to rozsądnego chipsa mu zapodasz i tyle,z Twoim silniczkiem to się namęczysz,zainwestujesz a i tak zyskasz 10 KM,moment i tak zostanie na poziomie motorynki.Stara konstrukcja z komorą wstępną stary.
Szkoda kasy i czasu,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Golf 3jka TD ... kilka pytań o wzrost mocy [...]
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maja, 2005, 17:35:25 »
Popieram promax... najlepszym wjsciem bedzie tu SWAP... sam wybierasz jaka chcesz moc i szukasz danego silnika...
I wszędzie gdzie bym nie był, i nie wiadomo co zdobył, nigdy nie zapominam o tym co naprawdę mam zrobić"

Golf 3jka TD ... kilka pytań o wzrost mocy [...]
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maja, 2005, 22:39:37 »
Silnik ten można zrobić na jakieś max 140ps zakladając ze posiadasz 75. To wszystko co da się wyciągnąć. Wiadomo nie ma mowy o braku dymu ale jest ok ;-) Nie liczyłbym także na przebiegi rzędu 200000km. Moce tego pokroju to już latające tłoki, braki uszczelki pod głowicą i takie tam - poprostu stary silnik.
Pozdrawiam
ompSport

www.compsport.pl

Chiptuning & Co
Generalny przedstawiciel Grundler Motorsport

Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 45
(33) 821 31 18