TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Dodatek 2T do paliwa diesla

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Roberthos

Dodatek 2T do paliwa diesla
« dnia: 01 Października, 2016, 10:52:02 »
Witam wszystkich. Coraz częściej spotykam się z informacją, że ludzie dolewają dodatki 2T do paliwa. Natknąłem się w necie na następujący wpis. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tego typu środkiem? A oto wpis, któy mnie zaintrygował:


Re: Diesel - srodki czyszczace uklad wtryskowy
przez leoiadmk » 25 listopada 2013, 14:22
A więc tak, krótko, syntetycznie i na temat:
1) Oleje 2T jako dodatek do ON w proporcji 1:200 – 1:300 szeroko są stosowane na całym świecie.
- bardzo duża skala występuje w DE. A przecież mają takie dobre palwio z Schellem coś tam Raicing na czele. Jak się okazuje ich paliwo to taki sam szajs co nasze. O tym Schell coś tam Raicng można sobie doczytać - ogólnie nie jest takie rewelacyjne jak się nam w PL wydaje. W DE wszystkie auta, które robią duże przebiegi stosowanie 2T mają w standardzie np. Taxi, spedycje etc.
- na olejach tych jeździ również cała Afryka Południowa, te wszystkie Hiluxy, Patrole, Patfindery i wszystko inne co ma diesla pod maską.
2) Stosowanie 2T pozwala na zachowanie układu wtryskowego w czystości i jednocześnie zapewnia odpowiednie smarowanie przez co wpływa na żywotność niezwykle delikatnego systemu wtrysku z coraz to nowszymi silnikami;
- zmniejsza ryzyko awarii delikatnego systemu wtryskowego np. CR,
- są przypadki gdzie ASO zaleca w przypadku problemów dodawanie 2T do ON,
3) W DE na bardzo dużą skalę przeprowadzono badania – nie przez firmy – ale przez samych użytkowników. Badania na bardzo dużej grupie. Badano wszystkie możliwe aspekty tematu. Wykonywano badania i próby w laboratoriach,
- dzięki temu powstała grupa olejów 2T, które naprawdę działają i są bezpieczne również dla nowoczesnych DPF, FAP etc,
4) Co stosować:
- bezkonkurencyjny i stworzony pod takie potrzeby jest nie jaki Monzol5C – dostępny tylko w DE w 5L bańkach,
- Elf Moto 2HP Eco, ostatnio zmianie uległo opakowanie i teraz jest to OffRoad (potwierdzone w centrali Elf PL),
- Addinol MZ406,
- LiquiMoly 1052, ten głównie czyści, i lekko obciąża DPF i długofalowo wpływa na katalizator,
- Ravenol Scooter 2T, dobrzy czyści słabo smaruje, lekko obciąża DPF i długofalowo wpływa na katalizator.

Ważne, aby oleje te był półsyntetyczne z normami: JASO FD, ISO-L EGC/D, API TC.
Czyli nasz rodzimy Mixol nie bardzo się nadaje, bo:
- nikt go nie sprawdził w warunkach laboratoryjnych,
- jest mineralny (może zostawiać po sobie za dużo zanieczyszczeń),
- receptura pochodzi jeszcz z czasów pamiętających PRL, więc trochę stara.
Pomimo zalet w postaci ceny i pozytywnych opinii użytkowników - nie polecam.
5) dlaczego nie mówi się o tym głośno:
- za chwilę dzięki proeko będziemy mieli 7%bio w ON, a to tylko kłopoty dla układu wtryskowego,
- głównie chodzi o ekologię i pieniądze z akcyz, podatków – potwierdzony fakt, że na ON+2T spada spalanie w zależności od jednostko 0,5-1,5l/100km,
6) Dla sceptyków:
- jeżeli ktoś, jest chętny bez problemu można sobie zakupić dodatki typu: podniesienie liczby cetanowej, depresator, czy coś co odpowiada za smarowanie – czyli we własnym zakresie skomponować paliwo typu premium. Problemy to: min pojemność sprzedażowa to 30L w cenie 300-400zł netto. Dodaje się w proporcji 1:1000,
- jeżeli ktoś nie wierzy, nie przetestuje na sobie i przed zrobi opomiarowane wtrysków (np. jakieś bipy…), wyjeździ dwa pełne zbiorniki paliwa i ponownie sprawdzi wtryski,
- masz problem z wtryskiem, szykujesz się do wymiany, poczekaj wyjeździł 2 pełny baki ON+2T i zobaczysz różnicę,
- jak pisałem skala jest prze ogromna, praktycznie całe DE jeżdżą na 2T


Ode mnie,
- nie handluje niczym,
- przeczytałem ok. 2,5-3 tyś stron www na ten temat w różnych częściach globu – głównie DE,
- sam jeżdżę od 3m-cy, 6 tankowanie za mną i jak jeszcze jakiś czas wstecz, chciałem zepchnąć swoje auto do Wisły, bo miałem problem z wtryskiem, a 1500zł na zakup nowego to jak strzał w kolano, tak teraz jest wszystko OK. a praca układu wtryskowego nie spędza mi snu z powiek.