TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

1.9 AXR 101km - czy niewłaściwy olej mógł spowodować awarię?

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Szq

Cześć,

Jakieś 3 miesiące temu popędziłem swojego golfa(czwórka kombi 2005) w pośpiechu na autostradzie w drodze na lotnisko. Wracając, nagle zorientowałem się, że z autem coś jest nie tak. Auto nie przyspieszało tak jak powinno i z trudem rozpędzało się do 120km/h. Wyłączyła się turbina. Po zgaszeniu silnika auto znowu odżyło i turbo normalnie dzałało, ale po paru kilometrach problem się powtórzył. Zapomniałem o tym bo przez ostatni czas jeździłem tylko po mieście i wszystko grało.

Wczoraj na trasie problem się powtórzył. Znowu turbo się wyłączyło jak wjechałem na autostradę.

I teraz dwa pytania:

Co się stało z autem i czy przyczyna może tkwić w tym,że prawie rok temu prawdopodobnie zamiast Castrola do silników PD (czyli taki jaki mam) zalali mi olej castrola do FSI... Czy kilkanaście tysięcy na niewłaściwym oleju mogło uwalić mi auto?

Pozdrawiam i bardzo proszę o jakieś opinie lub sugestie.



wolga85

Odp: 1.9 AXR 101km - czy niewłaściwy olej mógł spowodować awarię?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudnia, 2016, 09:34:58 »
Jeżeli turbo po regeneracji to normalne. Zmienna geometria ma luzy i nie jest wstanie precyzyjnie utrzymać ciśnienia doładowania. Jeśli nie była regenerowana to prawdopodobnie jest zasyfiona/wyrobiona i tez nie nadąża za zadanym ciśnieniem.

Seat cordoba

Odp: 1.9 AXR 101km - czy niewłaściwy olej mógł spowodować awarię?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudnia, 2016, 18:05:33 »
Witajcie, ja mam taki problem, miałem wypadek cordobą1.9 tdi AXR, i chce zrobić przekładkę przodu , silnik mój jest dobry a znalazłem seata ibize anglika po pieniądzach tylko on jest 1.9 ATD i czy podepnę z niego skrzynie biegów, bo silnika nie chce przekładać bo jest dobry ? i czy resztę plastików czy karoserii spasuje z ibizy do corodoba cordoba rok 2006 , dziękuje za pomoc :)