TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Chip Tuning Volkswagen Golf V 1.9 TDI 90km BRU

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chip Tuning Volkswagen Golf V 1.9 TDI 90km BRU
« dnia: 02 Styczeń, 2017, 20:11:30 »
Witam, nie dawno kupiłem samochód: Volkswagen Golf V 1.9 TDI 90km oznaczenie BRU , 2005 rok , przebieg 190tyś. Przeglądałem i nic nie mogłem znaleźć na forum co by mi pomogło więc , chciałbym żebyście mi pomogli.

Chciałbym mu trochę mocy i momentu obrotowego podnieść bezpiecznie tak w granicach "najbezpieczniej" , nie taka "norma" że może się coś dziać złego tylko najbezpieczniej , nie chcę dużo , w granicach 110-120km. I chcę tak podnieść żeby nie zmieniać turba itp.

1. Czym się różni strojenie od softu czy tam chipa ? Słyszałem że samo strojenie wystarczyłoby a ja nie wiem czym nawet się to różni.
2. Jaka cena jest strojenia i chipa ?
3. Znacie kogoś dobrego co zna się i to profesionalnie i bezpiecznie umie zrobić , Częstochowa i okolice , Wieluń i okolice ?

Dziękuje z góry za pomoc. :) Pozdrawiam.

Odp: Chip Tuning Volkswagen Golf V 1.9 TDI 90km BRU
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń, 2017, 15:44:22 »
Hej
Chodzi ci zapewne o różnicę pomiędzy chiptuningiem (modyfikacją pamięci sterownika)  a chipboxem.
Zawsze dużo lepszą opcją jest chiptuning. W tym przypadku modyfikuje się mapy zapisane w oryginalnym sterowniku Twojego samochodu. Na taką operację musisz się udać do specjalnego zakładu który się tym zajmuje. Oczywiście tuner tunerowi nie równy ale Twój sterownik jest stosunkowo prosty i tak popularny że w PL każdy szanujący się tuner portafi go w miarę dobrze zrobić. Ceny, ja wiem? miedzy 500 a 800 zł
Co do chipboxów. Plusem jest to że po zakupie takiego cuda możesz sobie go sam zamontować jak i w każdej chwili zdemontować i z powrotem masz oryginalną moc ale to chyba tyle. Dobry kilku kanałowy box kosztuję tyle co chiptuning lub nawet więcej. Jeśli zastanawiałeś się nad tanim boxem z allegro (50 - 100zł), to odrazu daj sobię spokuj. A czemu to odpowiedź masz w linku
Pozdrawiam
https://www.youtube.com/watch?v=q-z5lVd9958&t=7s

Offline Annaz

• *
  • 2
Odp: Chip Tuning Volkswagen Golf V 1.9 TDI 90km BRU
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń, 2017, 13:55:21 »
Jaki budżet jesteś w stanie poświęcić na te przeróbki?
Sporo informacji możecie znaleźć na http://ujedrnianie-biustu.pl/