TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problem z 1.6 TDI - okazjonalna czkawka na wolnych obrotach

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Uki

Problem z 1.6 TDI - okazjonalna czkawka na wolnych obrotach
« dnia: 23 Sierpnia, 2017, 09:33:27 »
Witajcie!!

Potrzebuję porady od kogoś ogarniętego z silnikiem 1.6 TDI. Konkretnie w Polo 6R 2010.
Mianowicie, czasem zdarza mu się lekka czkawka na wolnych obrotach, coś lekko szarpnie i trochę nierówno chodzi, ma takie jakby przeskoki w pracy silnika. Zdarza się to raczej sporadycznie ale trochę mnie to niepokoi. Myślałem nad sprzedażą ale stwierdziłem ostatecznie że najpierw dojdę z tym do ładu a dopiero potem będę myślał dalej nad tym tematem ( ostatecznie chciałem zrobić z mojego Apollo autko zlotowe ). Kiedyś też tak miałem ale dochodziły do tego bardzo duże szarpnięcia i skoki obrotów ( winny był tutaj EGR, który wymieniony został na nowy )
Macie może jakieś pomysły co się może dziać?
Ja osobiście podejrzewam akumulator który jest na wyczerpaniu, kilka osób mówiło mi, że to może być przez to że daje on złe napięcie itp. Ostatnio podłączyłem go pod kompa posprawdzałem wszystko, zero błędów kontrolki żadne się nie świecą. Sprawdzenie trwało około 30 minut, potem nie odpalił i bez prostownika się nie obyło, stąd też podejrzenie o problem z akumulatorem.
Będę wdzięczny za pomoc jeśli ktoś miał taki lub podobny problem