TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problem z odpalaniem po nocy.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaxonwawa

Problem z odpalaniem po nocy.
« dnia: 04 Września, 2017, 09:37:16 »
Witam
Pacjent 1,9tdi AVF TIPTRONIC
Problem zaczął się od dziwnie działającej skrzyni ciężko zbijała biegi z 3 na 2 z takim szarpnięciem. Pojechałem do speców z połczyńskiej i gościu powiedział ze silnik jest uszkodzony. Objawy ciężkie odpalanie nie tylko po dłuższym postoju ale nawet po godzinie i duże wibracje silnika na biegu jałowym + dymienie przy mocniejszym wciśnięciu gazu i duże spalanie na trasie mieszanej około 10l za 100pln robiłem 250km.
Więc zabrałem się za diagnozę silnika, po zdjęciu pokrywy zaworów wymienione zostało:
-wymiana wałka rozrządu (wytarty na wszystkich krzywkach wtryskiwaczy)
-wymiana szklanek i panewek
-uszczelnienie pompy
-sprawdzenie wtrysków na stole (wszystko ok)
-nowe uszczelniacze
Po tych zabiegach spalanie chyba spadło jeszcze nie zrobiłem za dużo kilometrów ale na komputerze pokoazuje około 8.0l a wcześniej ciężko było 9,5l uzyskać. Silnik chyba nie ma już takich wibracji, skrzynia puki co nie zachowywała się jakoś podejrzanie. Największy problem mam z odpaleniem silnika po nocy aż boje się zimy, po pierwszym odpaleniu rano pali na pół strzała! Po nocy ma duże problemy z odpaleniem plus jak jużzałapie to zakopci bardziej na biało.
Mieliście podobne problemy, co może być przyczyną? Niewiem za co się brać w kolejnym etapie

Dziękuje z góry za pomoc i cenne rady.
Pozdrawiam.



Odp: Problem z odpalaniem po nocy.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Września, 2017, 13:11:09 »
Witam. Trzeba by było podpiąć się vagiem i sprawdzić jak jest ustawiona synchronizacja, korekty wtrysków, bipy, dawka startowa.
Skąd jesteś?