TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Golf 4 1.9 TDI 2000r - Filtr Stożkowy + Tuning Wizualny

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JaaYea

Golf 4 1.9 TDI 2000r - Filtr Stożkowy + Tuning Wizualny
« dnia: 06 Kwietnia, 2018, 01:00:50 »
Witam was serdecznie!

Otóż mam jak w.w VW Golf 4 1.9 TDI z 2000r
Interesuje mnie Filtr Stożkowy, jego wady i zalety co do tego typu silnika (konkretnie)
Mało mnie interesuje wzrost mocy, czy będzie odczuwalny czy nie... wiem że dźwięk silnika sam w sobie
się zmieni na bardziej "Basowy" i do tego dążę aczkolwiek chciałbym wiedzieć czy po montażu takiego filtra coś zagraża silnikowi samemu w sobie? Jakie są wady i zalety tego filtra?

Albo czy są jakieś inne sposoby na uzyskanie takiego dźwięku (Poza dziurawieniem wydechu)

Dodatkowo chciałbym go wizualnie "upiększyć", muszę czy tak czy siak wymienić przedni zderzak, lewe nadkole i klapę tylną gdyż zderzak kiedyś miał styczność z czymś fizycznym a nadkole jak i klapa łapią korozję, reszta jest bez zarzutu, co byście polecili żeby go "ładnie" zrobić, żeby miał ten swój "unikatowy" wygląd, też nie chciałbym żeby wyglądał na taki "wiejski" tuning, będzie na nim umieszczona reklama, na całym aucie w formie GRAFFITI, jakieś charaktery plus napisy, z chęcią też przyjmę jakieś zestawienia kolorystyczne które by pasowały do Autka i ładnie się prezentowały, ma on po prostu wyglądać ładnie i "brzmieć". Jak by to prosto powiedzieć... jest robiony na pokaz, ma wyglądać, zwiększenie wydajności silnika pod względem mocy mało mnie interesuje, ten silnik jest po prostu nie do zniszczenia wiec nie chcę w nim zbytnio grzebać typu chipy i inne! ;) Dodatkowo Felgi... mam parę na oku aczkolwiek z chęcią wysłucham waszych propozycji. Nie widzi mi się też żeby go obniżać, ewentualnie większe felgi wstawić. Powiedzmy że budżet nie gra roli aczkolwiek nie przesadzajmy z cenami ;)

PS: Tylko proszę was! Same konkrety i uzasadnione odpowiedzi.
PS 2: Jeśli był już taki temat to zapodajcie linka czy cuś :D

Pozdrawiam!



Michal81

Odp: Golf 4 1.9 TDI 2000r - Filtr Stożkowy + Tuning Wizualny
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipca, 2018, 14:49:49 »
Kolego co do stożka, to miałem Octavię 1.9 alg testowałem stożek i z racji nasączania go olejem oraz gorszej filtracji po trzech dniach przeplywka zaczęła zaniżać. Po umyciu osiągi wróciły i stożek wylądował w koszu. Auto było po programie i różnica była głównie w dźwięku. Ale osiągi były ważniejsze.

Michal81

Odp: Golf 4 1.9 TDI 2000r - Filtr Stożkowy + Tuning Wizualny
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipca, 2018, 01:08:43 »
Sorry za literowke. Motorówka oczywiście ALH

szok

Odp: Golf 4 1.9 TDI 2000r - Filtr Stożkowy + Tuning Wizualny
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia, 2022, 00:31:51 »
dołóż do tego golfa jeszcze chipa na u chłopaków https://www.szopkar.pl/ i auto bedzie malina